Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2017Hurá do Skotska
Hurá do Skotska

Hurá do Skotska

8. 4. 2017

V týdnu 1. 4. - 8. 4. se někteří studenti zúčastnili exkurze do Anglie a Skotska.         

Hurá do Skotska

V týdnu 1. 4.  -  8. 4. 2017 se někteří studenti z nižšího a vyššího gymnázia zúčastnili exkurze do Anglie a Skotska.         

Po noci strávené v autobuse jsme navštívili hlavní město Anglie – Londýn, prohlédli jsme si nejdůležitější památky – London Eye, Houses of Parliament, Big Ben, Whitehall, Buckingham Palace, Tower Bridge a Tower. Potom jsme večer jeli lanovkou přes řeku Temži.

Následující dny jsme pobývali ve Skotsku. V hlavním městě Edinburghu jsme prošli sídlo skotských králů – Edinburgh Castle, kde jsme obdivovali skotské korunovační klenoty a Kámen osudu. Další dny jsme pobývali ve Stirlingu, zde na hradě byla roku 1543 korunována Marie Stuartovna na skotskou královnu. Blízko hradu se nachází Wallace Monument, postavený na počest sira Williama Wallace, jenž bojoval ve 13. století za nezávislost Skotska. Jeho život mimo jiné přibližuje film Statečné srdce s Melem Gibsonem. Ve Falkirku jsme se svezli na Falkirkském kole a poblíž jsme se vyfotili u obrovské sochy koně The Kelpies. Po zhlédnutí hory Ben Nevis a Highlands jsme svůj pobyt ve Skotsku završili návštěvou nejznámějšího jezera Loch Ness a přátelského města Glasgow.

Poslední večer jsme strávili v malebném hostelu u jezera Windermere, které patří do jezerní oblasti Lake District.

Vrátili jsme se plni dojmů a vzpomínek na nádhernou přírodu a krásné památky, obohaceni novými přáteli ze středních škol z Brna a Zvolena, již cestovali s námi.    

                                                                                             

                Mgr. M. Robotková a P. Torresan MA