Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2017Prima ve finále Souboje čtenářů
Prima ve finále Souboje čtenářů

Prima ve finále Souboje čtenářů

12. 5. 2017

12. května proběhlo ve veletržním paláci v Praze na výstavišti finálové kolo soutěže Souboj čtenářů 2017.

Prima ve finále Souboje čtenářů v Praze!

12. května 2017 ve 13:00 hod. vypuklo ve veletržním paláci v Praze na výstavišti finálové kolo soutěže Souboj čtenářů 2017, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Letošního ročníku se zúčastnilo 99 škol! A právě tohoto kola se zúčastnila i naše šikovná prima. Do finále si museli primáni zvolit ze svého kolektivu 10 zástupců, kteří je právě v rozhodující bitvě reprezentovali.

Soutěžení bylo náročné. Napětí, tréma, emoce, velká snaha a umět knihy skoro nazpaměť - to vše museli soutěžící zvládnout! Děti opět co nejpřesněji odpovídaly písemně na kvízové otázky. Zapisovaly je na papíry a ty pak ukazovaly svému porotci, odpovědi ještě přepisovala jejich paní učitelka pro případ, že by porota něco špatně zapsala. Klání bylo docela časově náročné. Děti odpovídaly na 25 otázek (ke každé knize 5) a odpovědi nesměly vyhledávat v knize, ale pouze ve svých zápiscích. Náš tým se nakonec po náročných dvou hodinách umístil na krásném 5. místě!

Soutěžící byli po celou dobu podporováni svými spolužáky, my jsme měli velký počet fanoušků z primy, sekundy i tercie. Ti nejen fandili, ale stihli také projít a určitě i pročíst 23. ročník veletrhu Svět knihy Praha 2017.

Milá primo, děkuji Vám všem za výborné výkony a dobrou náladu! A děkuji všem ostatním studentům za jejich podporu.

                                                                                                                                            Míša Avkovská