Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2017Přípravné setkání v Turecku
Přípravné setkání v Turecku

Přípravné setkání v Turecku

25. 11. 2017

V tureckém Samsunu se konalo přípravné setkání učitelů projektu Be InteresTED.

Přípravné setkání v Turecku ve městě Samsun

Od 19. do 25. listopadu 2017 jsme společně s kolegyní Mgr. Mácovou navštívily město Samsun v Turecku, kde se konalo přípravné setkání učitelů projektu Be InteresTED.

První den nás (i naše kolegy z ostatních partnerských institucí) v tamější škole přivítal ředitel školy společně s celým týmem projektu. Poté se konala prohlídka dívčí a chlapecké školy a internátů. Škola vlastní i svoji mešitu, ve které nám jeden ze studentů zazpíval modlitbu, po níž jsme pokračovali v prohlídce. Každému učiteli byl přidělen průvodce. Odpoledne nám tři vybrané turecké studentky a jeden student předvedli mini TED-Talks na témata, která si sami vybrali. Poté jsme hlasovali o nejlepší logo projektu. Zvítězilo logo turecké školy z města Antalya, naše logo skončilo na druhém místě.

Další dny projektu jsme společně s našimi kolegy strávili ve škole v učebně vyhrazené pro hodiny anglické konverzace.  Zúčastnili jsme se dvou seminářů, pracovali na týmových projektech a připravovali se na další pokračování projektu.

Jedinou výjimkou, kdy jsme netrávili čas ve škole, byl čtvrtek. Koordinátorská škola pro nás zorganizovala výlet do historického města Amasya. Žilo zde mnoho sultánů a rovněž slavný geograf Strabon. Zhlédli jsme zde národní archeologické muzeum a jednu z nejstarších mešit ve městě, pocházející z 15. století.

Pobyt v turecké škole byl velmi intenzivní, ale také hodně přínosný. S kolegyní Mgr. Mácovou jsme zde měly poprvé možnost se setkat s ostatními partnery našeho společného projektu a rovněž prodiskutovat zásadní věci týkající se jeho dalšího průběhu. Na tomto základě založíme na Katolickém gymnáziu TED-Ed-club, kde se budeme pravidelně setkávat s našimi vybranými studenty a dále se vzdělávat.

Těšíme se na naše příští setkání v Lotyšsku, které se bude konat 15. – 21. dubna 2018 a účastnit se ho budou rovněž vybraní studenti projektu naší školy.

                                                                                                                             Paula Torresan