Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2018Erasmus+ Portugalsko
Erasmus+ Portugalsko

Erasmus+ Portugalsko

27. 6. 2018

Druhé setkání učitelů projektu Be InteresTED se konalo v Portugalsku.

Katolické gymnázium na cestách do Portugalska

Od 16. do 21. června 2018 dvě učitelky naší školy, Paula Torresan a Susan Šustek, navštívily město Coimbra v Portugalsku, kde se konalo druhé setkání učitelů projektu Be InteresTED. V Portugalsku náš mezinárodní tým psal průběžnou zprávu a připravoval další pokračování projektu.

Koordinátorská škola pro nás zorganizovala několik výletů. Zavítali jsme do malebného historického města Porto, což je přístav u Atlantského oceánu a také kolébka portského vína, a Coimbry, sídla jedné z nejstarších vysokých škol v Evropě. Viděli jsme zde knihovnu, která se stala inspirací pro filmové knihkupectví v sérii Harryho Pottera, a zahlédli jsme i studenty v černých pláštích, jež symbolizovaly neviditelné hávy v již zmíněné sérii.

Ochutnali jsme i místní speciality-chobotnice, sardinky, bacalhau (treska) v těstíčku afrancesinha (bohatě plněný toast v kořeněné rajčatové omáčce, podávaný s hranolky a volským okem).

Pobyt v portugalské škole byl pro nás nejen velmi intenzivní, ale i hodně přínosný.

Těšíme se na naše příští setkání v Itálii, které se bude konat letos vříjnu a zúčastní se ho také čtyři vybraní studenti projektu naší školy.

Paula Torresan, koordinátorka projektu, a team Be InteresTED