Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2018Vlasy studentek pomůžou nemocným dětem
Vlasy studentek pomůžou nemocným dětem

Vlasy studentek pomůžou nemocným dětem

16. 2. 2018

Čtyři naše studentky se nechaly ostříhat pro dobročinný účel.

Vlasy studentek pomůžou nemocným dětem

V pátek 16. 2. 2018 se nechaly čtyři naše studentky ostříhat pro dobročinný účel. Vše se začalo připravovat již  červnu 2017, kdy Katolické gymnázium oslovila nadace s výzvou k darování vlasů na výrobu paruk pro dětské onkologické pacienty.  Mezi studentkami tato myšlenka vzbudila velký ohlas.  Záhy se však ukázalo, že záměry nadace nejsou zcela nezištné a vypadalo to, že se akce neuskuteční.  

Pak však přípravu celé akce vzaly do svých rukou děvčata z tercie. Kateřina Ošmerová domluvila možnost stříhání v kadeřnictví své tety, paní  Ošmerové, který se nachází přímo v Nemocnici Třebíč. Paní Ošmerová si se svojí kolegyní vyčlenily páteční dopoledne pro naše studentky a zdarma dívky ostříhaly. Podpořily tak nezištně jejich dobrý úmysl.

Linda Baštrnáková, Alena Mušková a Kateřina Slatinská z tercie a Nela Kostelníková z primy odcházely v pátek z kadeřnictví s novými účesy a dobrým pocitem, že jejich vlasy pomůžou nemocným dětem. Těmto studentkám patří velký obdiv za jejich odvahu a ochotu pomoci. Studenti tercie dále plánují vlásky prodat a následně uskutečnit i sbírku. Získané peníze poputují na konto fondu Krtek, který pomáhá dětským onkologickým pacientům ve Fakultní nemocnici v Brně.

Za vlásky nám v salonu Prodlouženo vyplatili 3 600 Kč. 

                                                                                                                    Mgr. Daniela Budějovská