Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2013Turnaj v Piškvorkách
Turnaj v Piškvorkách

Turnaj v Piškvorkách

  Dne 8. listopadu 2013 se v studentském klubu Halahoj v Třebíči uskutečnil turnaj v PišQworkách, pořádný společností SGC a Masarykovou univerzitou. Střetlo se zde 7 pětičlenných týmů z několika třebíčských středních škol, aby změřily své taktické schopnosti.

 

                   Týmy byly rozděleny do dvou skupin: první skupina byla složena ze čtyř týmů, druhá pouze ze tří. Náš tým # (Hashtag) byl losem přidělen ke druhé, méně početné skupině, což pro nás byla výhoda, jelikož z každé skupiny postupovaly dva týmy.

            Katolické gymnázium bylo zastoupeno ještě jedním týmem s název Odchylek. Ti však bohužel vypadli již ze základní skupiny. Náš tým # vyhrál základní skupinu a postoupil do play-off.

            V další části turnaje hrály vítězné týmy skupin proti druhým postupujícím týmům z opačné skupiny. V této části turnaje se rozhodovalo, které dva týmy si zahrají o finále a které dva týmy se utkají o 3. místo. Bohužel už jsme neměli tolik štěstí a prohráli jsme proti mladším žákům z Gymnázia Třebíč. Teď už nám zbýval pouze souboj o třetí místo.

            Třetí místo jsme si však už utéct nenechali. Porazili jsme tým Experti a mohli jsme začít slavit, protože po třech letech účastí na tomto turnaji se jednalo o náš nejlepší výsledek. Za 3. místo můžeme hlavně poděkovat Mirkovi, který za celý turnaj neprohrál ani jednu „piškvorkářskou“ partii.

            Vítězem pátečního turnaje se stal tým zvaný Název týmu, který obhájil loňské vítězství. Doufám, že i letos se znovu probojuje do celorepublikového kola.

 

Kapitán týmu #
Karel Čapka

Oktáva

 

Anežka Chytková

Anežka Jirků

Rostislav Nováček

Miroslav Bielík

Karel Čapka