Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2015Válka ještě neskončila
Válka ještě neskončila

Válka ještě neskončila

Po celý listopad 2015 pořádal HALAHOJ materiální a finanční sbírku na pomoc lidem na Ukrajině.

VÁLKA JEŠTĚ NESKONČILA

 

Po celý listopad 2015 pořádal Studentský klub Katolického gymnázia HALAHOJ materiální a finanční sbírku na pomoc lidem na Ukrajině.

 

Studenti tak navázali na jarní sbírku „Chléb pro Ukrajinu“, kdy se jim podařilo získat takřka 40 000 korun, za které bylo nakoupeno přes 6 000 bochníků chleba.  

Tentokráte se jednalo především o materiální pomoc na přečkání zimních měsíců, kdy se sbíraly deky, spacáky, svetry, bundy, ale také hračky, výtvarné potřeby, svíčky či obvazový materiál.

Věcí se nakonec sešlo na dvě plně naložená auta a jeden vlek, které byly dopraveny do Brna.

Akce byla podpořena i besedou českého dobrovolníka „Kodyho“ v aule Katolického gymnázia a v čajovně Halahoje, který přijel na měsíc z Ukrajiny do ČR, aby zde odpřednášel více než 30 besed v různých městech po republice a zorganizoval přepravu nasbíraného materiálu ve třech kamionech, které první prosincové dny zamířily na Ukrajinu.

Studenti napsali také několik dopisů pro své vrstevníky na Ukrajin zasažené válkou a podařilo se jim během dvou besed nasbírat 8 182 korun, které budou použity na výrobu jednoduchých kamen a nákup uhlí pro potřebné rodiny žijících často ve sklepech či poničených domech.

 

Všem moc děkujeme za Vaši „chuť pomáhat“.

 

Mgr. Vít Oplatek