Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 20163. adventní víkend v dukovanském infocentru
3. adventní víkend v dukovanském infocentru

3. adventní víkend v dukovanském infocentru

11. 12. 2016

Více než dvě stě malých i velkých návštěvníků si prohlédlo dukovanské infocentrum s vůní a tématikou blížících se Vánoc

O třetím adventním víkendu 10.-11. prosince patřilo dukovanské Infocentrum hlavně rodinám s dětmi. Speciální vánoční exkurze byly přizpůsobeny dětským návštěvníků a doplněny o zážitkové povídání o vánočních zvycích. Ti, kteří ještě neposlali Ježíškovi dopis se svým přáním, mohli využít Ježíškovu poštu. Nejdříve si děti přání napsaly a poté vhodily do speciálního zařízení, které je vyneslo do oblak. Ježíškova pošta bude v provozu v infocentru až do Štědrého dne.

Po celý víkend také fungovaly dílničky vedené studentským spolkem Halahoj z třebíčského katolického gymnázia. Ten při té příležitosti také zahájil svoji výstavu fotografií ze své bohaté patnáctileté činnosti, která v Infocentru potěší všechny příchozí do konce února. Malí i velcí návštěvníci s chutí vyráběli voskové ozdoby, dřevěné betlémy, papírové stromečky i andělíčky se třpytkami nebo přáníčka. Z výrobků tak vznikla i originální vánoční výzdoba Infocentra. Průvodce dětem po celý víkend dělali maskoti - Eneři Watík a Joulinka, kteří jim při odchodu za pěkné výrobky „nadělili“ balíček plný energie a vitamínů.

Vánoční víkend pro rodiny s dětmi se v Infocentru elektrárny konal podruhé. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Průvodci přivítali celkem 210 návštěvníků, kteří zde strávili příjemný předvánoční den.

„Ježíškovi jsem napsal, aby mi pomáhal při písemkách,“ sděloval desetiletý Daniel z Třebíče. „Vyrobil jsem si betlém z dřevěných špachtlí a mamce přáníčko k Vánocům,“ dodal spokojeně.

Jiří Bezděk

tiskový mluvčí ČEZ, JE Dukovany

 

http://www.aktivnizona.cz/cs/clanky/vice-nez-dve-ste-malych-i-velkych-navstevniku-si-prohledlo-dukovanske-infocentrum-s-vuni-a-tematikou-blizicich-se-vanoc-2278.html