Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2017Charitativní kavárna
Charitativní kavárna

Charitativní kavárna

8.-10. 12. 2017

Septima uspořádala Charitativní kavárnu, jejíž výtěžek poputuje na Ukrajinu.

Studenti uspořádali Charitativní kavárnu

Třída septima z Katolického gymnázia v Třebíči se chopila organizace Charitativní kavárny, jejíž výtěžek poputuje na východní Ukrajinu do míst zasažených válkou. Součástí akce byl i prodej panenek Motanek, které vyráběly ženy z těchto oblastí. Výtěžek činí neočekávaných 27 540 Kč!

Od 8. do 10. prosince 2017 se jedna ze tříd Katolického gymnázia proměnila v útulnou kavárnu. Pro hosty byla připravena široká nabídka nápojů i sladkých zákusků. Mohli se posadit nejen ke stolům, ale i na pohodlný gauč či matrace na zemi. Příjemnou atmosféru v neděli podpořila i živá hudba v podání Romany Špačkové, hrající na klavír, a třebíčské kapely Endless Melody.

Zájemci se seznámili s několika autentickými příběhy lidí žijících ve válečných oblastech Ukrajiny. Ty zprostředkoval Michal Kislicki zvaný Kody, jenž je už tři roky dobrovolníkem na Donbase a zakládajícím členem organizace Chuť pomáhat. Právě této organizaci poputuje veškerý výtěžek z Charitativní kavárny, aby jej mohla použít v místě potřeby.

Specialitou a vlastně i hybnou silou k uspořádání celé akce byly Motanky – tradiční ukrajinské panenky, které vyráběly ženy z frontových měst. Jedná se o jeden z projektů organizace Chuť pomáhat. Tento projekt má za úkol pomoci místním finančně zabezpečit sebe i své rodiny.

Charitativní kavárna není první akcí, kterou v rámci spolupráce s Chutí pomáhat tato třída uspořádala. S pomocí Studentského klubu Katolického gymnázia HALAHOJ už v roce 2015 proběhl benefiční koncert s dražbou obrazů a od té doby studenti ve spolupráci s Halahojem pravidelně pořádají sbírky na podporu jednotlivých projektů.

                                                                                                                                 Simona Trnková