Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2018Třebíčské nokturno - Emil & Jakub
Třebíčské nokturno - Emil & Jakub

Třebíčské nokturno - Emil & Jakub

21. 11. 2018

Street drummer´s show

 

21. 11. od 18 hod. v aule KG

I když hudební kořeny dua sahají do vážné hudby, jejich originalita spočívá v použití netradičních bicích nástrojů - kýblů, hrnců a dalších předmětů z kuchyně či garáže, na které hrají rytmy inspirované elektronickou taneční hudbou. Emil a Jakub sklidili se svou show obrovský úspěch v soutěži Česko-Slovensko má talent. Video ze soutěže je k vidění na Youtube.

Emil Machain se narodil v hudební rodině v roce 1989 ve Znojmě. Věnuje se širokému spektru bicích nástrojů ve vážné i populární hudbě. Vystudoval konzervatoř v Brně a JAMU, studium doplnil o stáž na konzervatoři G. Verdiho v Miláně. V roce 2013 byl oceněn stipendiem Yamaha Music Foundation of Europe. Momentálně je také členem orchestru, který provádí Bernsteinouvu mši s Vojtěchem Dykem.

Jakub Tengler studoval bicí nástroje na HAMU, JAMU a zúčastnil se stáže na univerzitě ve Vídni u Friedricha Ozmece. V roce 2012 byl vybrán na rezidenční pobyt v New Yourku (Music OMI). Ve hře na bicí soupravu získal zkušenosti mimo jiné v triu s Jiřím Slavíkem a Jiřím Levíčkem. Na scéně vystupuje s vlastním hudebním projektem Noisy Pots či s projektem Floex.

Oba členové získali zkušensoti s hudebními tělesy vážné i soudobé hudby jako Dama Dama, Ostravská banda, Prague modern, Brno Contemporary Orchestra, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražská komorní filharmonie a mnoho dalších a jsou členové Moravské filharmonie Olomouc.