Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2018Výmalba podchodu v Třebíči
Výmalba podchodu v Třebíči

Výmalba podchodu v Třebíči

10. 9. 2018

Dnes v pondělí 10. 9. 2018 ve 14:00 hod. slavnostní otevření nově vymalovaného podchodu.

Podchod vlakového nádraží v Třebíči dříve vítal cestující jen dvěma holými betonovými stěnami. Bylo to obyčejné místo, nikomu nestálo za zastavení. Našlo se ale několik tvůrčích osobností, jež se ho rozhodly změnit v originální prostor. Již na jaře tohoto roku Íčko vypsalo soutěž „Výmalba podchodu v Třebíči“. Šlo o týmové vypracování návrhu výmalby s dodržením motivu Třebíče. Mezi současnými a bývalými studenty našeho gymnázia se utvořil jeden tým a byl odhodlán podchod zvelebit. Jeho členy jsou Nikola Niederhafnerová, Jakub Lamich, Pavla Bobková, Veronika Vostalová a Anežka Jirků.

Vypracovaný návrh na jedné stěně zobrazuje tři mnichy symbolizující benediktýny, zakladatele Třebíče. Počet tří mnichů je určen třemi kápěmi na městském znaku, který je pak vyobrazen uprostřed jedné stěny. Druhou stranu zdobí panorama města. Horní část je pomalována duhovými přechody barev, zatímco část u země je ponechána v původním betonu.

Do Íčka dorazilo celkem sedmnáct návrhů, které se mezi sebou prostřednictvím internetového hlasování utkaly o tři nejlepší místa. Odborná porota z nich vybrala absolutního vítěze, jímž se stal právě návrh našich studentů. Návrh na zdi podchodu přenesli výtvarníci Kučis a Remok již na začátku září. Konečná podoba podchodu sice plně neodpovídá původnímu návrhu, ale i přesto na výbornou splňuje původní myšlenku, kvůli které byla soutěž vypsána – zvelebit a oživit podchod.

A pozor: slavnostní přestřihnutí se koná v pondělí 10. 9. 2018 ve 14:00 hod. u podchodu!

                                                                                                                      Veronika Vostalová, 4. A