Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 201995. Třebíčské nokturno
95. Třebíčské nokturno

95. Třebíčské nokturno

14. 3. 2019

14. března 2019, 18 hodin, aula 

Večer s "typicky českým" klavírním duem

Večer s "typicky českým" klavírním duem

Pham Hoang Anh a Kamil El-Ahmadieh zahrají skladby z období romantismu pro čtyři ruce z pera Antonína Dvořáka, Sergeje Rachmaninova a dalších.

Vstupné dobrovolné a občerstvení zajištěno. Těšíme se na Vás!

Duo vzniklo v roce 2012. První úspěch duo zaznamenalo v dubnu 2013, kdy na Mezinárodní soutěži Franze Schuberta pro klavírní dua v Jeseníku získalo v 1. kategorii do 21 let 2. cenu a také cenu Vlastimila Lejska za nejlepší provedení české soudobé skladby. V témže roce pak “TCD“ dostalo možnost poprvé nahrávat pro Český rozhlas. V listopadu 2014 získalo duo 1. cenu a speciální cenu za nejlepší provedení skladby českého autora na Mezinárodní soutěži „Čtyři ruce na klávesách“ v Karlových Varech. Zde se také stalo absolutním vítězem národního kola soutěže. V dubnu 2015 pak “TCD“ zavítalo opět na Mezinárodní soutěž Franze Schuberta pro klavírní dua v Jeseníku – tentokrát se mu zde podařilo získat 1. cenu v 1. kategorii. V listopadu téhož roku pak duo získalo 1. cenu, speciální cenu za nejlepší provedení skladby z období klasicismu a titul absolutních vítězů na Mezinárodní soutěži Vlastimila Lejska v Brně.
“TCD“ pravidelně koncertuje nejen v České republice, ale i v zahraničí. V roce 2016 vystoupilo jako host v rámci soutěže „Pianista roku“ a v témže roce odehrálo koncert pro dva klavíry a orchestr W. A. Mozarta za doprovodu Moravského komorního orchestru. V říjnu 2018 pak absolvovalo koncert na „International Piano Duo Festival“ v Amsterdamu, kde se rovněž zúčastnilo masterclassu Gilla Garburga, jenž je členem jednoho z nejuznávanějších světových klavírních duí.

Program koncertu:
Franz Schubert: Variační andantino h moll op. 84 č. 1
Jan Nepomuk Hummel: Introdukce a rondo Es dur op. posth. 5 pro 2 klavíry
Jan Novák: Rustica Musa II - VII. De aqua fluenti
VI. Saltatio "Vertex"

-přestávka-

Franz Schubert: Fantazie f moll D. 940
Antonín Dvořák: Legendy op. 59 - I. Allegretto non troppo (d moll)
II. Molto moderato (G dur)
III. Un poco allegretto (F dur)
Sergej Tanějev: Preludium a fuga gis moll op. 29 pro 2 klavíry

-přestávka-

Sergej Rachmaninov: Symfonické tance op. 45 pro 2 klavíry
I. Non allegro
II. Andante con moto (Tempo di valse)
III. Lento assai. Allegro vivace