Žáci primy pro nás vytvořili adventní věnce.
Adventní věnce
V rámci výuky výtvarné a estetické výchovy vytvořili žáci primy naší školy krásné adventní věnce. Na závěr školní mše svaté 4. prosince 2019 věnce otec Jiří Jeniš požehnal a primáni je roznesli do jednotlivých tříd.
Markéta Nekudová
Žáci primy také vytvořili popis adventního věnce a také popis pracovního postupu. Připojujeme ukázku jednoho z textů.
Popis adventního věnce
Samotný korpus je vyroben ze slámy a je pokryt jehličnanovými a zimostrázovými větvičkami. Tyto dvě složky jsou svázány dráty. V tomto základu jsou v přibližně stejných rozestupech zabodány zlatě zbarvené svícny s červenými svíčkami.
Podklad je ozdoben třemi hvězdičkami z pomerančové kůry, umístěnými mezi svíčkami, dvěma kousky skořice, také mezi svíčkami, a to v sousedních mezerách, dále skořápkami z vlašských ořechů tamtéž. V protilehlých mezerách se nacházejí kolečka citrónu, vlašský ořech a hned u něj červená mašle. Ozdoby jsou přilepeny tavnou pistolí.
Tento věnec se mi celkem líbí.