Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2019Erasmus+ comMUNity
Erasmus+ comMUNity

Erasmus+ comMUNity

4. 11. 2019

V rámci projektu proběhlo školení Let’s debate pro 20 vybraných studentů naší školy.

Let’s debate at KG Třebíč!

V rámci projektu Erasmus+ comMUNity dne 4. listopadu jsme přivítali v naší škole Adama Borna, mladého metodika z české debatní ligy. Nový projekt comMUNity se věnuje debatování. Protože jsme v této části velmi nezkušení, požádali jsme o pomoc členy debatní ligy, která připravuje studenty na mezinárodní debatní setkání.

Školení Let’s debate se účastnilo 20 vybraných účastníků projektu Erasmus+ comMUNity z V, 1. A, VI a 2. A. Po teoretickém úvodu si studenti vyzkoušeli spontánní debaty ve dvojicích. Pak diskutovali o různých návrzích (motions) v malých skupinách. Závěrem prezentovali své argumenty před celou skupinou.

Byla to zajímavá a obohacující zkušenost, která je i nás, pedagogy, naučila základním pravidlům úspěšné a plodné diskuse a debaty. Doufáme, že pana Borna brzy znovu přivítáme, abychom se v debatování posunuli o kus dál.

Zde je několik postřehů studentů ze 2. A:

-       Přednáška byla velmi zajímavá. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí.

-       Yesterday’s debate course was good but we needed more time to get ready for the actual debate.

-       Školení se mi líbilo, ale debatování je celkem náročná disciplína a potřeboval bych více času na trénování.

-       The course was very interesting. I learnt a lot of things about debating – what to do and what not to do. I really enjoyed the training discussion because I had to discover some arguments on the spot. At first i was a little bit confused about the argument scheme (SEXI- Statement, Explanation, eXamples, Impacts) but i figured it out at the end.

 

                                                                                                               Paula Torresan