Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2019Dějepravné soutěžení
Dějepravné soutěžení

Dějepravné soutěžení

12. 6. 2019

Dějepravné soutěžení ve stylu Velké Moravy.

Dějepravné soutěžení

Náš tým se zúčastnil této soutěže ve složení: Eliška Tržilová, Eliška Brestovská, Alexandra Hoffmannová, Johana Váňová, Bára Špačková a hlavně náš bojovník Kryštof Podlešák.

Letošním tématem byla Velká Morava. Měli jsme si na toto téma vymyslet scénku. Dohodli jsme se, že zahrajeme scénu příchodu Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu. Tito věrozvěstové donesli místním obyvatelům písmo a všechny je pokřtili. Měli jsme samozřejmě i dobové kostýmy, se kterými nám pomohl Studentský klub KG Halahoj.

Soutěž se odehrávala v areálu třebíčského zámku. Začínala v 8.30 vysvětlením pravidel. Tam jsme dostali mapu a hřebík, který jsme měli během hry povyměňovat za nějakou věc, co by měla pro typického velkomoravana největší cenu, a vymyslet, proč je tak důležitá. (My jsme získali ledvinový kámen sv. Klimenta). Poté jsme měli 3 hodiny na splnění 24 úkolů. Splnily jsme je všechny. Nejméně nám šlo stanoviště s obchodníky. Nejlepší bylo, když nás kníže Svatopluk nechal jako Čechy pokřtít. Nalili na nás vodu z kýble a v tom vedru to bylo opravdu osvěžující. Stanoviště byla většinou dělena na fyzickou zdatnost a vědomostní část. Na stanovišti s Mojmírem I. Kryštof zlomil nepříteli meč. Díky tomuto kousku jsme na konci dostali diplom za nejlepší bojovníky. K tomuto diplomu jsme dostali velkou čokoládu, notýsky z recyklovaného papíru, propisku ze zámku Třebíč a odznáček dějepravného soutěžení. Celkově jsme skončili ze všech týmů na pěkném 8. místě. Moc jsme si to tam užili!