Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2019Festival Kostkohraní
Festival Kostkohraní

Festival Kostkohraní

23. - 24. 3. 2019

Festival společného času rodičů a dětí u stavebnic, skládaček, puzzlí, didaktických her, výtvarných programů a mnoho dalšího.

FESTIVAL KOSTKOHRANÍ

Festival společného času rodičů a dětí u stavebnic, skládaček, puzzlí, didaktických her, výtvarných programů a mnoho dalšího.

 

Milí rodiče, děti a vy všichni, kdo si rádi hrajete,

přicházíme k Vám s nabídkou zúčastnit se dne plného pestrých her, tvořivých dílen, rozmanitých stavebnic a neotřelých hraček – festivalu Kostkohraní.

Jsme Studentský klub Katolického gymnázia HALAHOJ a v Třebíči působíme od roku 2002. Po celou dobu naší existence nabízíme dětem a mládeži z Třebíče a okolí, ale i dospělým velké množství různorodých volnočasových aktivit – příměstské a letní tábory, víkendové akce, studentskou čajovnu, koncerty, cestovatelské besedy, kroužky, Třebíčský Halahojův půlmaraton, integrační víkendy pro lidi s mentálním postižením, sportovní a výtvarné programy a mnoho dalšího. Tentokrát jsme se ale rozhodli vyzkoušet něco většího, něco, čeho by se mohla zúčastnit široká veřejnost a co by přinášelo prospěch rodinám s dětmi a jejich společnému trávení volného času. A tak vznikl nápad vytvoření festivalu Kostkohraní.

A co to tedy vlastně je ten festival Kostkohraní? Festival Kostkohraní je veletrh rozmanitých typů her, hraček, stavebnic a aktivit pro rodiny s dětmi. Cílem této akce je vytvořit prostor, ve kterém rodiče s jejich ratolestmi smysluplně prožijí společné chvíle. Umožní jim to velká nabídka různorodých aktivit, dílniček, stavebnic, deskových her a kostek, které si budou moci na místě přímo vyzkoušet, něco pěkného si vytvořit, zaexperimentovat, zahrát nebo postavit.

Můžete se těšit  na dřevěné stavebnice s možností postavit hrady, zámky, zálesácké sruby či vlakové dráhy, „Lego“ místnost jak pro kluby, tak pro holky či i ty nejmenší s Duplo stavebnicemi, mozkohernu, kde si budete moci procvičit svůj mozek, tančící kostky, které pod vašima rukama ožijí. Čekají zde nejrůznější plastové stavebnice, ale také divadelní kulisy, kostýmy, masky a maňásci, didaktické a logopedické pomůcky. Ve tvořivých dílnách zase můžete experimentovat s fyzikálními zákony, zahrát si na rozmanité hudební nástroje nebo si něco pěkného vyrobit. O dramatickou divadelní vložku se postarají děti se svojí pohádkou „O dvanácti měsíčcích“. Jako doplňující program pro rodiče jsou připraveny semináře sdílení a přednášky (Rodičovská burza – vzájemná inspirace dobrých knih, kam s dětmi na výlety, které hry a aktivity se osvědčily, kde je dobré hledat informace apd.) či si jen tak odpočinout a popovídat v bufetu.

Celý festival Kostkohraní proběhne v areálu Katolického gymnázia Třebíč, a to ve dvou víkendových dnech 23. a 24. března 2019 vždy od 13:00 do 18:00 hodin. Program a nabídka je široká a každý si zajisté najde místo, kde se bude moci ponořit do hry, objevování nebo tvoření.

Pro více informací o vystavovatelích, programu a dalších nabídkách navštivte naše webové stránky (http://kostkohrani.halahoj.org/) .

Těšíme se na setkání s Vámi na festivalu Kostkohraní!

 

Mgr. Vít Oplatek

předseda SK KG Halahoj, z. s.

tel.: 604 251 512 | mail: oplatekv@atlas.cz