Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2019Logická olympiáda zná své absolutní vítěze
Logická olympiáda zná své absolutní vítěze

Logická olympiáda zná své absolutní vítěze

25. 11. 2019

Jáchym Šisler a Prokop Šebela reprezentovali školu v celostátním kole Logické olympiády.

Logická olympiáda zná své absolutní vítěze

Nejbystřejší hlavy ze škol se v pondělí 25. listopadu sešly v míčovně Pražského hradu, aby ve svých řadách našly absolutního vítěze letošního ročníku Logické olympiády. Do finále postoupilo 195 účastníků, kteří soutěžili ve třech věkových kategoriích: 3. až 5. třída ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy.

V první věkové kategorii exceloval Jakub Pazdera ze ZŠ Křídlovická v Brně. Druhou kategorii ovládl Mikuláš Jandík z Gymnázia Christiana Dopplera v Praze. Mezi středoškoláky zvítězil Václav Trpišovský z Open Gate School v Babicích, který v soutěži zvítězil již v roce 2014 a 2015.

Jáchym Šisler a Prokop Šebela, oba žáci tercie, hájili čest naší školy v kategorii 2. stupeň ZŠ. I když chlapci neobsadili přední místa, zařadili se mezi 65 nejbystřejších žáků v celé republice. Hoši bravo!

Logická olympiáda je svým způsobem unikátní, protože netestuje dosažené znalosti neboli schopnost se nabiflovat. Účastníci při řešení logických úloh prokazují své schopnosti samostatného, kreativního, logického uvažování a pohotového rozhodování.

Letos se do soutěže přihlásilo 71 208 dětí, což je za dobu dvanácti let fungování olympiády rekordní počet. Celkově se zapojily děti z 3249 škol.

Logická olympiáda 2019 je tedy ukončena. Na www.logickaolympiada.cz je zveřejněno celkové pořadí finalistů i účastníků krajských kol, dále zde najdete fotografie i  reportáže z různých médií. Fotografie ze soutěže najdete i na www.mensa.cz/volny-cas/fotogalerie a www.facebook.com/logicka.olympiada.

Registrace soutěžících do Logické olympiády 2020 bude zahájena opět 1. srpna 2020 a bude dostupná do 30. září 2020. 

Mgr. Hana Polanecká

 

https://www.logickaolympiada.cz/userfiles/Finale2019/LO_CT21.mp4

 

 

Ukázkové otázky z Logické olympiády:

  • Dokážete vyřešit přesmyčku - MOHYLA LVA?
  • Jaké bude další číslo z řady 1, 2, 4, 7, 12, 20?
  • Kdo je syn dcery mého otce?
  • Když jedna tkanička do bot má dva konce, kolik konců má tři a půl tkaničky do bot?

Správné řešení: HLAVOLAMY, 33, synovec, 8