Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2019Matouš Benda na Wolkrově Prostějově
Matouš Benda na Wolkrově Prostějově

Matouš Benda na Wolkrově Prostějově

15. 6. 2019

Ve dnech 11. – 15. června 2019 se v Prostějově uskutečnila 62. celostátní přehlídka uměleckého přednesu, která je známá pod názvem Wolkrův Prostějov.

Matouš Benda reprezentoval naši školu na Wolkrově Prostějově

Ve dnech 11. – 15. června 2019 se v Prostějově uskutečnila   62. celostátní přehlídka uměleckého přednesu, která je známá pod názvem Wolkrův Prostějov. Jedná se o přehlídku nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice.

Přehlídka je, jak uvádějí organizátoři: „Příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a ke vzdělávání účastníků. Jejím posláním je také podpořit zájem  studentů a širší veřejnosti o literaturu a její tvůrčí interpretaci, iniciovat a obohacovat další dění a aktivity v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie v jednotlivých regionech ČR a připravovat celoroční možnosti vzdělávání interpretů, jejich pedagogů, vedoucích a režisérů."

Letošní maturant a vítěz krajského kola Wolkrova Prostějova Matouš Benda navázal na své úspěchy a reprezentoval naše gymnázium v celostátním kole  této významné recitační soutěže již potřetí! Ve čtvrtek 13. 6. 2019 vystoupil náš recitátor  spolu s dalšími interprety 2. kategorie v sále prostějovského magistrátu. Porotu zaujal  živým projevem. Záhy po vystoupení následoval rozborový seminář, v němž mohli recitátoři vyslechnout  rady zkušených lektorů.

Děkujeme Matoušovi za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mu, aby se v oblasti interpretace uměleckého textu  dále rozvíjel.

                                                                                       Mgr. Markéta Nekudová