Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2019Setkání Erasmus+ Be interesTED v Třebíči
Setkání Erasmus+ Be interesTED v Třebíči

Setkání Erasmus+ Be interesTED v Třebíči

27.6.2019

Učitelé ze šesti evropských partnerských škol se setkali v našem malebném městě.

Na konci úspěšného projektu Erasmus+ Be interesTED proběhlo v Třebíči setkání pedagogů ze šesti různých evropských zemí. Od 24. do 26. června 2019 se na Katolickém gymnáziu Třebíč sešlo 11 učitelů z Lotyšska, Portugalska, Německa, Itálie a Turecka (z měst Samsun a Manavgat) s jejich českými partnery, aby napsali závěrečnou zprávu projektu Be interesTED.

Ačkoli trávili většinu času prací v moderních učebnách nové školní budovy, měli také příležitost objevovat českou kulturu prostřednictvím krásných památek UNESCO v Třebíči a v Lednicko-valtickém areálu. Nádherné slunečné počasí podtrhlo krásu našeho města. Zahraniční návštěvníci byli překvapeni, když zjistili, kolik historických skvostů takové malé městečko jako Třebíč má. Návštěva v Salonu vín během jednodenního výletu do Lednice a Valtic byla rovněž jedním z vrcholů, na které budou všichni rádi vzpomínat.

Bylo nám ctí a potěšení hostit učitele z našich partnerských škol, kteří se během projektu stali drahými přáteli. Doufáme, že budeme moci v budoucnu opět spolupracovat na dalším projektu Erasmus+.