Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2019Stolní tenis - krajské kolo
Stolní tenis - krajské kolo

Stolní tenis - krajské kolo

14. 11. 2019

Kateřina Pražáková a Eliška Hnízdilová obsadily 2. místo v krajském kole ve stolním tenise.

Krajské kolo ve stolním tenise

Ve čtvrtek 14. 11. 2019 proběhlo v Havlíčkově Brodě krajské kolo ve stolním tenise družstev kategorie V., dívky. Naši školu zastupovala děvčata ze sexty: Kateřina Pražáková a Eliška Hnízdilová.

Holky s přehledem porazily soupeřky z Pelhřimova. Poté přišel na řadu vyrovnaný souboj s Jihlavou. Nejdříve proběhla nervydrásající čtyřhra, kde hned několik setů rozhodoval až tiebreak. Ten v pátém setu pro sebe získala Jihlava. Následující utkání jedniček bylo jako na houpačce a za kratší konec tahala Katka Pražáková. Ta byla nečekanou porážkou trošku rozhozená, nutno však podotknout, že se jednalo o kvalitní soupeřku s nepříjemným podáním.

Volné kolo využily dívky k občerstvení a sledování souběžně hraného turnaje v kategorii chlapců.

Po přestávce si lehce poradily s domácím Havlíčkovým Brodem a pak je čekal favorit krajského kola – Žďár nad Sázavou. Katce s Eliškou se podařilo vyhrát důležitou čtyřhru a poté přes porážku jedničky, dotáhla souboj do vítězného konce Eliška.

Při rovnosti bodů prvních tří týmů rozhodla minitabulka jejich zápasů. Naše děvčata tak obsadila krásně 2. místo v kraji.

Zdeněk Žanda