Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2019Pobyt německých studentů v Třebíči
Pobyt německých studentů v Třebíči

Pobyt německých studentů v Třebíči

14. 11. 2018

V pondělí 5. listopadu přijeli studenti z Gymnázia Krumbach na týdenní výměnný pobyt do Třebíče. 

Pobyt německých studentů a učitelů v Třebíči  

V pondělí 5. 11. kolem 17 hodiny přijeli němečtí studenti z Gymnázia Krumbach na týdenní výměnný pobyt do Třebíče, kde měli připravený program od studentů a učitelů Katolického gymnázia Třebíč.

V úterý 6. 11. 2018 se studenti se svými německými partnery sešli v aule školy, kde byli přivítáni ředitelem Katolického gymnázia. Po úvodním přivítání si studenti bavorského gymnázia prohlédli budovu školy, učebny a také se zapojili do výuky anglického a německého jazyka. Odpoledne je čekala prohlídka baziliky svatého Prokopa, Karlova náměstí a kostela svatého Martina s prohlídkou věže. Poté si studenty odvedli do svých rodin jejich čeští partneři.

Ve středu 7. 11. 2018 došlo k setkání s místostarostou panem Pavlem Janatou, který srdečně německé studenty přivítal v našem městě a stručně promluvil o dějinách Třebíče, o současné situaci a budoucích plánech s městem. Následovala poté prohlídka židovské čtvrti a židovského hřbitova, kde se blíže mohli studenti ze zahraničí seznámit s našimi památkami UNESCO.

Čtvrteční program byl vyhrazen celodennímu poznávacímu výletu do Moravského krasu, kde měli studenti možnost prohlédnout si nejvýznamnější krasové oblasti v České republice – propast Macocha, Punkevní jeskyně a Kateřinské jeskyně.

Návštěva krajského města Vysočiny – Jihlavy – byla ponechána na páteční den, kdy jsme si prohlédli historické budovy na jihlavském náměstí a poté jsme navštívili jihlavskou ZOO. Při zpáteční cestě jsme udělali ještě zastávku v Telči, kde měli studenti možnost projít se po telčském náměstí a procházkou zámeckým parkem jsme zakončili pateční výlet.

V sobotu 11. 11. 2018 podnikli studenti opět celodenní výlet tentokrát do druhé největšího města v České republice a to do Brna, kde navštívili hrad Špilberk, katedrálu Petrov a historické centrum města.

Neděle byla věnována dni v rodinách, kdy partnerská rodina vytvořila pro německé studenty vlastní program.

V pondělí 12. 11. 2018 proběhl projektový den, kdy studenti obou škol měli za úkol vytvořit dvojjazyčné plakáty na zadané téma a následně prezentovat v obou jazycích. V odpoledních hodinách byla pro studenty přichystána typická ochutnávka české kuchyně a to pečené prase na rožni.

V úterý 13. 11. 2018 byl den odjezdu německých studentů zpět domů do Krumbachu.

Mgr. Martina Robotková