Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home Aktuality 2019Závěrečné setkání projektu Be interesTED
Závěrečné setkání projektu Be interesTED

Závěrečné setkání projektu Be interesTED

6. 6. 2019

Vyprávění o cestách do Mnichova či Bruselu.

Závěrečné setkání projektu Be interesTED – Erasmus+

Dne 4. 6. 2019 jsme se setkali v učebně 09 Katolického gymnázia Třebíč, abychom si společně vyprávěli o naší cestě do Mnichova, Bruselu a naslouchali TED-Like talk (projevu v angličtině) naší studentky Valérie Závodské.

Na začátku studenti sdíleli své zážitky z cesty do Německa, která probíhala od 31. března do 6. dubna za doprovodu vyučujících. Tento týden jsme strávili v Mnichově, kde naše studentky, Vanda Mojžíšová a Monika Královská, prezentovaly svá TED-Like talks. Tady jsou jejich dojmy:

„Mnichov a to, co jsme viděli, bylo opravdu skvělé. Díky projektu jsme mohli potkávat příjemné a komunikativní lidi. Rodina, ve které jsem bydlela, se o nás výborně starala a dobře jsme komunikovali. Obecně si myslím, že to byl pro nás všechny opravdu dobrý zážitek.“ Vanda

„Velký projekt, skvělí lidé a úžasné město. Celý týden byl velmi příjemný a těším se na další projekt Erasmus+.“ Ondřej

Následovalo poslední TED-Like Talk projektu, ve kterém Valérie Závodská mluvila o rasismu a předsudcích s ním spojených.

V další části večerního programu měli hosté příležitost poslechnout si povídání o cestě do Bruselu, jež se konala od 13. do 15. května. Lukáš Matějek navštívil Evropský parlament a účastnil se konferencí TEDx ULB The Humming Bird Effect, ale stihl navštívit i některé z památek.

Poslední část setkání byla věnována shrnutí výsledků projektu. Studenti vyjádřili svou spokojenost s aktivitami projektu Be interesTED a projevili velký zájem účastnit se tohoto typu projektu v budoucnosti.

Doufáme, že žádost o nový projekt Erasmus+ ComMUNIty, který studentům přinese nové zkušenosti a zážitky, bude úspěšná.

                                                                                                                                            Paula Torresan