Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 202013. ročník Logické olympiády proběhl online
13. ročník Logické olympiády proběhl online

13. ročník Logické olympiády proběhl online

6. listopadu 2020

Devět našich žáků postoupilo do krajského kola Logické olympiády v kategorii B.

13. ročník Logické olympiády proběhl online

Logická olympiáda patří mezi soutěže, které se rozbíhají se začátkem školního roku. V říjnu postupně proběhla základní soutěžní kola pro jednotlivé kategorie online formou, ze kterých vznikla padesátka postupujících dětí do krajských kol v každé kategorii.

Tradičně nejpočetnější zastoupení má kategorie B, která zahrnuje druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Celkem se do soutěže zapojilo 16 876 řešitelů z celé republiky, z toho v našem kraji 1136. Mezi padesát nejlepších se probojovalo hned devět našich žáků: Tadeáš Bryja a Jiří Špaček z primy, Radim Bobek a František Farsa ze sekundy, Klára Nahodilová a Vít Oplatek z tercie, Prokop Šebela, Jáchym Šisler a Jakub Vídenský z kvarty.

Kvůli protiepidemiologickým opatřením muselo tentokrát i krajské kolo proběhnout online formou. S nástrahami přesmyček, matic, sudoku či grafických řad se nejlépe z našich popral krajský vítěz loňského ročníku Jáchym Šisler, ale ve vyrovnané konkurenci mu to tentokrát stačilo na 7. místo.

Finále soutěže se mělo konat v Míčovně Pražského hradu na konci listopadu, ale kvůli vládním nařízením se muselo zrušit.

 

Mgr. Hana Polanecká