Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2020Prima na adaptačním kurzu
Prima na adaptačním kurzu

Prima na adaptačním kurzu

11. 9. 2020

Na faru ve Velkém Újezdu přijelo 8. 9. 2020 22 dětí.

Prima na adaptačním kurzu

Na faru ve Velkém Újezdu přijelo 8. 9. 2020 22 dětí. 8 spolužáků jsme museli nechat doma v karanténě kvůli koronaviru. My šťastlivci jsme si po příjezdu sotva stačili složit kufry a už jsme měli první aktivitu: museli jsme na faře najít ložnice, obejmout vedoucí a spoustu podobných úkolů. Poté jsme zjistili, že se opravdu nudit nebudeme.

První den jsme si poslechli přednášku o první pomoci a pak jsme si vyzkoušeli, jestli ji dokážeme uplatnit v praxi na třech stanovištích. Ve čtvrtek nám na biologický den přijely posily, paní učitelky biologie, a s nimi jsme vyrazili k nedalekému rybníku, kde jsme lovili živočichy a na závěr opékali buřty. Celé čtyři dny byly naplněné skvělým programem, vyráběli jsme masky, povídali si s panem ředitelem, hráli fotbal nebo sledovali F.F.V.U (filmový festival Velkého Újezdu). Kromě her byl pro nás připraven i duchovní program, který nachystal náš spirituál Vojtěch Loub. Předposlední den jsme měli mši svatou a každé ráno nepovinnou ranní mši. Vojtěch pro nás nepřipravil jen duchovní program, ale i hraní na kytaru, zpívání a ukázal se i jako dobrý fotbalista.

Adaptační kurz splnil svůj účel - všichni jsme se seznámili, poznali i skvělé vedoucí a užili si čtyři dny volna v přírodě. Chtěli bychom poděkovat hlavně Vítkovi Oplatkovi, který celý adaptační kurz připravil, jeho týmu, kuchařce, která nám po celou dobu vařila skvělá jídla, a všem, již se ho zúčastnili a užili si krásné počasí a kamarády.

                                                                                          Nela Sochorová, Mariana Matějková, prima