Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2020Konverzační soutěž v německém jazyce
Konverzační soutěž v německém jazyce

Konverzační soutěž v německém jazyce

6. 2. 2020

Naše škola přivítala nejúspěšnější účastníky školních kol konverzační soutěže v NJ pro nižší kategorie (6.–9. třída ZŠ a nižší stupeň gymnázia).

Konverzační soutěž v německém jazyce

Ve čtvrtek 6. února naše škola přivítala nejúspěšnější účastníky školních kol konverzační soutěže v NJ pro nižší kategorie (6.–9. třída ZŠ a nižší stupeň gymnázia).

Naši školu reprezentovali Hedvika Doležalová ze sekundy a František Farsa z primy a ve starší kategorii vítěz školního kola Kuba Šerý z kvarty a Tobiáš Budějovský z tercie. Škoda, že je počet účastníků omezen a soutěže se nemohli zúčastnit také Aneta Pavelcová, Kuba Čech a Filip Sochor nebo Saša Hoffmannová, Maruška Buršíková a Daniela Sladká – tito naši studenti i ostatní účastníci soutěže přispívali svým dobrým jazykovým projevem nejen k vysoké konkurenci, ale také k dobré atmosféře během soutěže.

V okresním kole čekal soutěžící nejdříve poslech, poté představení před odbornou porotou a další disciplíny jako řešení jazykové situace a popis obrázku. V mladší kategorii zaujal svou znalostí slovní zásoby a pohotovými reakcemi František Farsa z primy, který o bod porazil sekundánku Hedviku Doležalovou. Podobný scénář se opakoval i u starších žáků, kde rovněž o jediný bod zvítězil Tobiáš Budějovský před Kubou Šerým.

Všem reprezentantům děkujeme za výborné výkony a Tobiášovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole soutěže.

Příští týden čeká okresní kolo naše dva zástupce ze starší kategorie – Terezu Tručkovou a Daniela Hlavinu, který až v rozstřelu přesvědčil porotu před výbornými výkony Anežky Konvičkové a Denisy Koukalové.

Mgr. Helena Průžová