Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2020Nabídka kroužků ve školním roce 2020/2021
Nabídka kroužků ve školním roce 2020/2021

Nabídka kroužků ve školním roce 2020/2021

1. 9. 2020

Chcete se vzdělávat, rozšířit své znalosti a dovednosti, bavit se, hrát si či sportovat? 

BĚŽECKÝ KROUŽEK – Mgr. Martin Bohuslav

Náplní kroužku bude samozřejmě běhání, za jeden kroužek můžeme uběhnout až deset kilometrů. Co a v jakém množství se bude běhat, záleží na schopnostech účastníků, někteří mohou běhat pomaleji a menší množství nebo kratší úseky, jiní mohou naběhat více. Budeme se také zabývat běžeckým stylem, který budeme zdokonalovat, abychom běhali rychle a s malou námahou, naučíme se prvky stylu chirunningu - efektivní a málo náročný styl a několik prvků běžecké abecedy, které využívají keňští běžci na dosahování vyšší rychlosti.

 

„ELEKTROBASTLENÍ“ - Boris Kjulleněn

Bádání ve světě obvodu, drátků, rezistorů a cívek proběhne pod dohledem Borise Kjulleněna za doprovodu věrné pájky. Účastníci si jistě i sami něco zajímavého vyrobí.

 

CHEMICKÝ KROUŽEK – Mgr. Martin Bohuslav

náplní kroužků bude především provádění pokusů přímo studenty, bude se jednat o pokusy efektní, podle návodů z různých knížek, nebo třeba z Karlovy univerzity, které se jistě budou líbit. Dále se také budou provádět pokusy vztahující se k chemické olympiádě, pár analytických pokusů, kde budeme zjišťovat přítomnost látek ve vzorku, popřípadě stanovovat jejich množství. Při některých pokusech budeme využívat moderní analytický systém PASCO a měření zaznamenávat přímo počítačem. Studenti se také naučí orientovat se v laboratoři, připravovat si aparatury, roztoky atd.

 

ITALŠTINA PRO ZAČÁTEČNÍKY / POKROČILÉ - Mgr. Paula Torresan

Bude probíhat pouze jeden kroužek, buď pro začátečníky, nebo pro pokročilé na základě Vašeho zájmu. Pokud by se chtěl někdo nový připojit do pokročilých, je potřeba se nejdříve domluvit s lektorkou, zda by jeho účast v kroužku měla smysl.

 

KLUB KOMUNIKACE V ANGLIČTINĚ – Mgr. Dana Tříletá/ vhodné pro V., VI., 1. A a 2. A

Katolické gymnázium se v roce 2017 stalo partnerskou školou P.A.R.K Cambridge Exam Centre, které je autorizovaným centrem pro pořádání jazykových zkoušek Cambridge English. Bližší informace na www.zkouskypark.cz

Náplní tohoto kroužku bude prohloubení znalostí a jazykových dovedností zejména pak komunikace, které jsou potřeba k úspěšnému zvládnutí těchto zkoušek.

 

KLUB POSLECHU ANGLIČTINY – Zdeněk Žanda

Náplní kroužku budou zejména společné promítání filmů v anglickém znění a následné diskuze. 

 

KLUB ZÁBAVNÉ LOGIKY A DESKOVÝCH HER - Zdeněk Žanda

V klubu budeme zejména prostřednictvím různých typů deskových her rozvíjet logické a strategické myšlení účastníků. U některých her si vysvětlíme i různé možnosti strategií a tipy pro hraní. Zájemci se mohou těšit i na únikové hry.

 

PES REX - Pavel Jabůrek (Mgr. Hana Polanecká)

Kroužek určený nadšencům nižšího gymnázia od primy do kvarty, které baví matematika, umí číst, dovedou se soustředit a udržet pozornost.  Pokusíme se rozvíjet logické uvažování, postřeh, matematický důvtip v úlohách či hrách, na které v hodinách není čas ani příležitost. Kroužek může sloužit též jako příprava na různé matematické soutěže.

 

POZNÁVÁME ZVÍŘATA - Ing. Miriam Dufková

Účastníci se budou učit, jak se správně starat o zvířata. Důraz bude kladen na praktické dovednosti.

 

PROGRAMOVÁNÍ CHYTRÉ ELEKTRONIKY – Lukáš Jeřábek

Programování hardwarových modulů arduino se dnes ve světě stává doslova hitem. Ukážeme si, jak snadno si můžeme i doma sestavit různá zařízení připojené k internetu. Od ovládání osvětlení, měření teploty, po detekci přítomnosti osob v místnosti. Závěrem si vytvoříme chytrý květináč. Sám se zalije, sám nás upozorní, že je naší rostlince zima a předá spoustu dalších informací.

 

PŘIPRAVA NA PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA VŠ Z CHE/ BI pro 4. A a VIII. - Ing. Miriam Dufková, Mgr. Jana Hintenausová

Zejména pro budoucí mediky je tu možnost více se připravit na přijímací zkoušky na VŠ. Chemie a biologie se budou střídat a s nimi i lektoři.

 

PŘÍPRAVA NA TSP – Mgr. Jana Hintenausová

Příprava na přijímací zkoušky na VŠ zaměřené hlavně na Testy studijních předpokladů (TSP), ale podíváme se i na Obecné studijní předpoklady (OSP).

 

PSANÍ VŠEMI DESETI – Zdeněk Žanda

Výuka psaní na počítači všemi deseti prsty. Tato dovednost vám pomůže psát rychleji bez toho, abyste se museli dívat na ruce.

 

TANEČNÍ KROUŽEK – Zdeněk Žanda

Základy společenských, country a izraelských tanců. Improvizace. Zvedané a padané figury. Možné přizpůsobit dle zájmu.

 

ZA OBJEKTIVEM – Boris Kjulleněn

Fotografování není jenom o tom zmáčknout v ten správný okamžik spoušť. Důležité jsou i faktory kde, kdy, v jakém osvětlení… Nedílnou součástí výsledných fotografií je i jejich úprava v počítači. Jak na to se dozvíte v tomto kroužku.