Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2020Úspěšný vstup do Wolkrova Prostějova!
Úspěšný vstup do Wolkrova Prostějova!

Úspěšný vstup do Wolkrova Prostějova!

11. 2. 2020

V třebíčské knihovně se konalo spádové kolo recitační soutěže Wolkrův Prostějov. 

Úspěšný vstup do Wolkrova Prostějova!

Dne 11. 2. 2020 proběhlo v hudebním sále Městské knihovny Třebíč okresní kolo soutěže Wolkrův Prostějov v sólové recitaci. Letošního ročníku se zúčastnilo čtrnáct recitátorů ze čtyř různých škol. Stejně jako každý rok se do soutěže zapojili i studenti z naší školy a bojovali o postup do krajského kola. Recitátoři byli rozděleni ve dvou kategorií: studenti patnáct až sedmnáct let a studenti od osmnácti do dvaceti jedna let.

Letos jsme mohli slyšet opravdu širokou paletu textů. Zazněl kupříkladu úryvek z Deníku malého poseroutky, monolog z detektivky Edgara Alana Poea, nebo třeba autorský text Jana Míška, který ale, jak pravil pan Dejl (předseda poroty), není žádný Shakespeare, ale novodobý slumpoetrista.

No a co se týká výsledků, nemusíme se vůbec stydět! Z mladší kategorie do krajského kola postoupili dva recitátoři, a oba dva jsou od nás! V krajském kole nás bude reprezentovat Eliška Kostková a já, Kvido Kratochvíl (jsme ze sexty). A pozadu nezůstala ani druhá kategorie, protože Honza Míšek a Vojta Chytka (3. A) jsou jedni ze tří postupujících a Petra Paločková (oktáva) získala čestné uznání. Všichni budeme hájit svůj přednes i v dalším kole, a to v pondělí 23. 3. v Brně na Špílbergu! Nyní už nezbývá, než nám držet palce a doufat, že se snad někdo z nás dostane až do celostátního kola!        

 Kvido Kratochvíl

 

Děkuji všem recitátorům za jejich velkou odvahu a chuť dělat něco navíc, přeji mnoho štěstí v dalším klání! 

Míša Avkovská

 

Další informace: http://objektiv.trebicsko.cz/1121-okresni-kolo-wolkrova-prostejova-pro-katolicke-gymnazium.html

 

Fotografie: https://www.facebook.com/pg/trebicskyobjektiv/photos/?tab=album&album_id=1412897225555586

Autor fotografií: Milan Krčmář