Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 202149. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů Svitavy
49. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů Svitavy

49. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů Svitavy

13. 6. 2021

Kryštof Nekuda reprezentoval Katolické gymnázium Třebíč na 49. celostátní přehlídce.

49. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů Svitavy

Student sekundy Kryštof Nekuda reprezentoval Katolické gymnázium Třebíč na 49. celostátní přehlídce, dílně dětských recitátorů a přehlídce dětského divadla, která  se uskutečnila ve Svitavách. 

Od 11. do 13. června 2021 zde vystupovali vítězové krajských kol recitačních soutěží z celé České republiky. Přehlídka již byla nesoutěžní a vládla zde velmi tvůrčí atmosféra. Následovaly dílny pro recitátory a  besedy lektorského  sboru s recitátory a jejich doprovodem. Kryštof porotu zaujal schopností koncentrovat se na obtížný text a kultivovanou interpretací. Takto Kryštof hodnotí tento zajímavý zážitek:

 „V sobotu 12. 6. jsem se stal účastníkem Celostátní přehlídky dětských recitátorů ve Svitavách. Od rána probíhala prezence účastníků přehlídky.  Následovala jazyková rozcvička pro recitátory, která se skládala z různých jazykolamů, slovních hříček a her. Přehlídka dětských recitátorů začala ve 12 hodin v kině Vesmír. Recitační část programu byla rozdělena do tří částí. Pořadí jsme si vylosovali před začátkem recitace. Na mě připadlo číslo čtrnáct. Recitace jsem se příliš nebál, ale když moderátorka vyvolala moje jméno, začal jsem být trochu nervózní. Naštěstí text diváky pobavil, a tak jsem odcházel se spokojeností a radostí.

V 15:00 se konal pro recitátory mé kategorie seminář. S ostatními účastníky jsme zde probírali naše pocity při recitaci a navzájem si výkony ohodnotili. Následovala skupinová dramatizace některých scének.

Od 17:00 hodin nám nakonec své dojmy a doporučení k naší recitaci sdělili odborní porotci. Toto ohodnocení bylo závěrem programu a skončila tak 2. etapa dětské scény 2021.

I když se letos celostátní kolo recitační soutěže konalo v omezeném režimu, bylo pro mě obohacující a budu na ně rád vzpomínat.“

Vedle Kryštofa se krajského kola soutěže zúčastnily i jeho spolužačky ze sekundy Eliška Hanáková, Eliška Jonášová a Laura Mičánková a za ZUŠ Ester Marečková. Kryštofovi gratulujeme k účasti a výkonu v ústředním kole a oceňujeme pečlivou přípravu i jeho spolužaček, které se v konkurenci soutěžících ze základních uměleckých škol rozhodně neztratily.

 

Markéta Nekudová, Helena Průžová