Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2021Debatování Erasmus+ comMUNity
Debatování Erasmus+ comMUNity

Debatování Erasmus+ comMUNity

25. 5. 2021

V úterý 25. 5.  se od 9 do 11 hodin uskutečnila on-line debata v rámci projektu Erasmus+ comMUNity, na které byli přítomni i vybraní žáci naší školy.

 

Debatování Erasmus+ comMUNity

V úterý 25. 5. 2021 se od 9 do 11 hodin uskutečnila on-line debata v rámci projektu Erasmus+ comMUNity, na které byli přítomni i vybraní žáci naší školy.

Projekt Erasmus+ comMUNity spojuje pět škol z pěti zemí (Turecka, Itálie, Litvy, Polska a ČR - KG Třebíč). Započal roku 2019 a zatím proběhlo pouze jedno mezinárodní setkání, a to v listopadu 2019 v tureckém Samsunu. Dalších se vybraní účastníci kvůli pandemii nemoci Covid-19 prozatím nedočkali, a proto se po delší odmlce sešli alespoň na on-line zkušební debatě.

Debata probíhala v angličtině a byla rozdělena na dvě zajímavá, ale i rozporuplná témata: Social media has improved/reduced human communication (Sociální sítě a média zvyšují/snižují úroveň lidské komunikace) a People should/n´t be legally required to get vaccines (Po lidech by ne/mělo být legálně požadováno povinné očkování). CElkem deabtovalo 16 studentů z různých škol. KG Třebíč úspěšně reprezentovaly Barobora Štanclová ze 3. A, Daniela Havlová a Tereza Tručková ze septimy. Zbytek členů projektu byl po celou dobu konání akce přítomen a mohl se aktivně do debaty zapojit a pomoci jednotlivým debatujícím. Do hodiny se připojili i žáci 2. A a sexty v rámci klasické výuky angličtiny.

Jednalo se o debatu zkušební, takže v ní byly pouze vítězné týmy - snaha a přípravy se vyplatily. Nyní se už všichni těšíme na živé setkání právě u nás a snad se jej brzy dočkáme!

 Josef Kuthan, 2. A