Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2021Naši studenti v krajském online kole SOČ!
Naši studenti v krajském online kole SOČ!

Naši studenti v krajském online kole SOČ!

17. 5. 2021

Ve čtvrtek 29. dubna proběhla krajská kola SOČ.

Naši studenti v krajském online kole SOČ!

Letošní krajská kola Středoškolské odborné činnosti (SOČ) se konala ve čtvrtek 29. 4. 2021 a podobně jako v loňském roce v online prostředí. Naši školu reprezentovali se svými pracemi 4 studenti ze septimy a ve svých oblastech obsadili tato místa:

Lenka Kolomazníková1. místo a postup na celostátní přehlídku v oboru 15. Teorie kultury, umění a umělecké tvorby s vlastní autorskou rozhlasovou hrou;

Anežka Konvičková3. místo v oboru 6. Zdravotnictví s tematikou Turnerova syndromu;

Kvido Kratochvíl 5. místo v oboru 14. Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času, v němž se zabýval tvorbou a poselstvím roleplayové hry jako formy vzdělání;

Klára Lojdová3. místo v oboru 14. Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času, ve kterém zjišťovala možnostmi pastorace mládeže v brněnské diecézi.

Všem studentům moc blahopřejeme, Lence přejeme hodně štěstí v celostátním kole, které se uskuteční 11. až 13. 6. 2021!

Míša Avkovská

 

A zde je pár postřehů Lenky a Anežky z krajského klání.

V naší kategorii, to je 15. a 17. obor, bylo využito prostředí Microsoft Teams. Díky online prostředí soutěž nepůsobila tak oficiálním dojmem. Ať už to bylo tím, že jsme každá ze soutěžících před danou porotou vystupovaly jako jediné v kategorii, tudíž jsme nepociťovaly hrozbu konkurence, nebo tím, že porota nás opravdu vřele uvítala, po celou dobu jsem neměla pocit, že by se opravdu jednalo o soutěžní obhajobu.

Na schůzku jsme se nejprve přihlásili, abychom vyřešili technické problémy, bez kterých se soutěž neobešla. Porota pak zahájila krajské kolo soutěže přivítáním všech přítomných a krátkým představením našich prací. Po obhajobách se u každé z prací rozvinula krátká diskuse.

Během porady poroty jsme se ze schůzky odhlásily, a když nás uvítali zpět, byly nám oznámeny výsledky společně se zpětnou vazbou k obhajobám a radami ohledně dalších drobných úprav v našich pracích.

Lenka Kolomazníková

 

Soutěžila jsem v oboru Zdravotnictví, tématem mé soutěžní i ročníkové práce byl Turnerův syndrom. Věnovala jsem se historii nemoci, genetice a rozhovorům s lékaři, kteří se Turnerovu syndromu věnují již několik let. Dále jsem také vytvořila webové stránky pro nemocné a jejich rodiny, na nichž najdou všechny základní a velmi potřebné informace. 

Součástí soutěže bylo i nahrání videoprezentace na YouTube, která se musela zveřejnit společně s odevzdáním přihlášky. Pro mě toto byla asi největší výzva, jelikož se mi nahrávka povedla až na několikátý pokus. V samotný den okresního i poté krajského kola jsme se společně s porotou a ostatními soutěžícími spojili videohovorem přes platformu Webex. Každý soutěžící představil svoji práci pomocí prezentace a porota nám poté pokládala  doplňující otázky. Účast v soutěži a celkově psaní práce mělo pro mě jenom pozitivní přínos.

 Anežka Konvičková