Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR
Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

24. 11. 2022

Ve čtvrtek 24. 11. proběhlo v Chebu celostátní kolo 30. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Letošním tématem byla druhá světová válka.

Reprezentováno v soutěži bylo i naše gymnázium, a to tříčlenným týmem ve složení Filip Sochor (kvinta), Sabína Šebestová a moje maličkost (4. A) pod vedením pana učitele Drahomíra Havlíčka.

Vzhledem k velké vzdálenosti mezi Třebíčí a západočeským Chebem jsme museli na cestu vyrazit již v dopoledních hodinách ve středu 23. 11. Po sedmihodinovém cestování jsme dorazili na místo a přesunuli jsme se do Hotelu Slavie, kde bylo pořadateli soutěže zajištěno soutěžícím ubytování. Následně jsme se vydali do centra města, abychom obdivovali jeho kulturní krásy.

Druhý den ráno jsme hotel i se sbalenými věcmi opustili a zamířili jsme do budovy Ekonomické fakulty Západočeské univerzity, kde se soutěž konala. Náš tým se zapsal u pořadatelů a usedli jsme ke stolu, který byl pro nás určený. Jakmile byly přihlášeny všechny týmy, soutěžení započalo a my postupně plnili zadané úkoly. O přestávkách jsme se navíc mohli občerstvit ve štědrém bufetu, což bylo velice příjemné.

Nakonec jsme vybojovali 31. místo ze 75, což považujeme za pozitivní výsledek a doufáme, že se nám příští rok opět poštěstí a že budeme v Chebu znovu soutěžit.

Daniel Havránek