Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022Krajské kolo SOČ
Krajské kolo SOČ

Krajské kolo SOČ

28. 4. 2022

Úspěch Terezie Matějkové a Josefa Kuthana v krajském kole Středoškolské odborné činnosti.

Krajské kolo SOČ 2022

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 se v dopoledních hodinách sešli na Gymnáziu Třebíč talentovaní středoškoláci, aby před odbornými porotami každý ve svém zvoleném oboru prezentovali svoje ročníkové práce v rámci krajského kola soutěže Středoškolské odborné činnosti. Po covidové prodlevě se organizátoři i účastníci s radostí vrátili k prezenční formě.

Já osobně jsem zastupoval naši školu v oboru č. 15 (Teorie kultury, umění a umělecké tvorby), Terezie Matějková ze VII pak v oboru č. 13 (Ekonomika a řízení). Formální oblečení navodilo atmosféru odbornosti, jednotlivé prezentace soutěžících ji však posléze uvolnily. Všechny práce byly výborné a obohacující, vždyť sem postoupili ti nejlepší z okresů Kraje Vysočina! A jak zde bylo mnohokrát řečeno, vítězové jsou opravdu všichni. Pro postup na další úroveň však bylo nutné stanovit pořadí soutěžících. Ve svém oboru jsem se umístil na krásném 2. místě, Terezie Matějková byla dokonce 1., díky čemuž postoupila do celostátního kola, které se bude konat na začátku června v Kutné Hoře.

Čas strávený nad psaním našich ročníkových prací se tak dozajista vyplatil. Zkušenost spojená s jejich prezentací před odbornou komisí se nám ještě ve způsobu kultivovaného projevu bude hodit i v budoucnu. Nesmím zapomenout na to velké množství informací, které jsem se během jedné hodiny a půl dozvěděl z úst soutěžících kolegů. Byl to jednoznačně příjemný zážitek. Snad se následující generace nedají odradit a navážou na úspěch náš i našich předchůdců.

Josef Kuthan, 3. A