Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022Poutní výlet na Svatý Kopeček
Poutní výlet na Svatý Kopeček

Poutní výlet na Svatý Kopeček

26. 4. 2022

Výlet do Olomouce byl příjemným odpočinkem po dlouhých a náročných dnech ve škole.

Poutní výlet na Svatý Kopeček u Olomouce

Náš poutní výlet do Olomouce se velmi vydařil. Prohlédli jsme si krásnou baziliku Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku a katedrálu sv. Václava, obě se zajímavým výkladem, a jiné krásy města Olomouc, jako třeba Mariánský sloup. Nejvíce se mi líbila prohlídka katedrály, je vevnitř opravdu nádherná a dostali jsme se i na místa, kam se normálně dostat nedá. Děkujeme paním učitelkám za krásně zorganizovaný výlet, moc jsme si ho všichni užili.  

Laura Mičánková, tercie

 

V úterý 26. 4. 2022 jsme jeli na poutní výlet na Svatý kopeček u Olomouce a poté i do centra města. Olomouc oplývá architektonickými skvosty. Zvláště bychom chtěli vyzdvihnout Horní a Dolní náměstí nebo také Bezručovy sady. Na první pohled je zřejmé, že se jedná o kulturně založené univerzitní město. Bylo to krásné. 

 Jan Avkovský, Daniel Havránek 3. A

 

Výlet do Olomouce byl příjemným odpočinkem po dlouhých a náročných dnech ve škole. Dozvěděli jsme se hodně nových věcí o Olomouci a poutních místech v jejím okolí. Prošli jsme si centrum s památkami, navštívili baziliku Navštívení Panny Marie, katedrálu sv. Václava, místní restaurace a pro mnohé z nás to mohla být dobrá inspirace pro výběr vysoké školy. 

Lucie Mirovská, Kateřina Ošmerová, septima