Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022První místo v okresním kole florbalu dívek!
První místo v okresním kole florbalu dívek!

První místo v okresním kole florbalu dívek!

9. 12. 2022

V pátek 9. prosince se naše dívky utkaly s ostatními středními školami okresu o postup do krajského kola.

V prvním zápase se holky potkaly se Stavební školou Třebíč. Obě družstva byla v prvním zápase ještě nesehraná, ale povedlo se nám vstřelit dva góly a tréma opadla. Zápas jsme vyhráli 7:0.

Potom jsme sledovali zápas OA Třebíč s Gymnáziem Třebíč a museli jsme trochu změnit taktiku. Po hodině pauzy jsme hráli právě proti OA. Na 3 nejlepší hráčky soupeře jsme nasadili osobní obranu. Taktika celkem fungovala, a dokonce jsme dali dva góly. Soupeř stačil brzy snížit na 2:1. Dlouho se nám dařilo držet náskok a několik nebezpečných akcí zastavila Monika Losová v brance. Na konci zápasu jsme dostali nešťastný gól po teči obrany a zápas skončil remízou 2:2.

Po tomto zápase bylo jasné, že o vítězi turnaje rozhodne celkové skóre. OA proti Stavební Třebíč 10:0. My proti Gymnáziu Třebíč 11:1. Po těchto výsledcích nám stačilo proti APPP Třebíč vítězství. Poslední zápas ale začal neočekávaně, protože po dvou špatných rozehrách obrany jsme dostali rychle dva góly. Soupeřky s vidinou výhry začaly dobře bránit. Dalších 15 minut jsme vyvinuli velký tlak na soupeře. Všechny hráčky na hřišti už byly dost vyčerpané, takže se hrálo doslova na krev. Ve druhém poločase se holkám podařilo vyrovnat a asi 30 sekund před koncem vstřelit poslední vítězný gól.

Po nervy drásajícím utkání a součtu vstřelených a obdržených gólů jsme vyhráli. Pochvalu zaslouží v útoku kapitánka Markéta Vlčková, Michaela Železná a Marta Jurková. Chlapci se ve stejném turnaji den předem umístili na třetím místě.  Všem děvčatům gratuluji k výhře a postupu do krajského kola!

Karel Dobrovolný