Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022Souboj čtenářů
Souboj čtenářů

Souboj čtenářů

16. 5. 2022

Prima postupuje do finále!

Souboj čtenářů, prima postupuje do finále!

9. května 2022 se konalo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2022, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Letošního ročníku se zúčastnilo 88 škol. Soutěž je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií. V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, v níž mohou o knize diskutovat. V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat. Nesmí používat knihu, pouze své zápisky, tzv. čtenářské portfolio.

Seznam vybraných knih:

Jana Jašová: Psí dny (Meander)

Ondřej Neff: Barbora a Zlatý robot (Albatros)

Petra Hůlová: Liščí oči (Argo)

Klára Smolíková: S Komenským do komiksu (Portál)

Petr Sís: Nicky & Věra. Příběh Nicolase Wintona a jeho dětí (Labyrint)


Do Souboje se naše prima zapojila popáté, vloni jsme se skončili těsně za první pěticí na sedmém místě a v předloňském roce byla soutěž zrušena. Letos to našim primánům vyšlo! Skončili na 4. místě! A to znamená, že postupují do finálového kola v Praze! Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak znají obsah určených knih.

Finále se koná v pátek 10. června 2022 od 13:00 do 14:50 hodin v sále Rosteme s knihou na 27. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2022.

                                                                                  Milá primo, držím palce! Děkuji! Míša Avkovská