Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022Úspěšná reprezentace v německé konverzaci
Úspěšná reprezentace v německé konverzaci

Úspěšná reprezentace v německé konverzaci

28. 4. 2022

Maya Thomet a František Farsa v krajském kole konverzační soutěže v německém jazyce.

Úspěšná reprezentace v německé konverzaci

V krajském kole Konverzační soutěže v německém jazyce, které se konalo 28. dubna, měla naše škole zastoupení hned ve dvou kategoriích. Maya Thomet ze septimy vyhrála okresní kolo v soutěži středních škol a u nižšího stupně gymnázia její výkon napodobil tercián Franta Farsa.

Navzdory lepšící se epidemiologické situaci se krajské kolo, organizované SVČ Žďár nad Sázavou, konalo distančně, což pro jazykové soutěže není optimální. O to větší uznání si zaslouží oba soutěžící za to, jak dokázali bez přípravy reagovat na náročnější situace. Úkolem Františka bylo například vyřešit doplnění paliva při cestování v Alpách a komunikace na benzínové stanici. I v podobně náročných úlohách si Franta dokázal poradit a ve své kategorii zaostal pouze o bod za prvním místem a stává se náhradníkem pro národní kolo soutěže. Septimánka Maya skončila těsně pod stupni vítězů a obsadila celkové 4. místo.

Maye děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy v německém i anglickém jazyce a Frantovi, který má za sebou úspěchy i v přírodovědných soutěžích, gratulujeme ke stříbrné medaili.

Mgr. Helena Průžová

 

Kategorie II.B

2. František Farsa (III)

 

Kategorie III.A

4. Maya Thomet (VII)