Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2022Vítězná prima! Svět knihy 2022
Vítězná prima! Svět knihy 2022

Vítězná prima! Svět knihy 2022

10. 6. 2022

Prima a část kvarty se vydaly na Svět knihy 2022.

Vítězná prima! Svět knihy 2022

Pátek 10. června nás na Třebíčsku vítalo deštivé ráno, ale určitě padaly kapky štěstí, protože to nás provázelo celý páteční den. Prima a část kvarty se vydaly na Svět knihy 2022 a také do blízkého planetária. Svět knihy je mezinárodní knižní veletrh, který byl v posledních dvou letech omezen, ale letos se otevřel návštěvníkům se vším všudy: mohli jste si projít stany s nejrůznějšími publikacemi mnohých nakladatelství, seznámit se se stolními hrami, účastnit se literární dílny, besedovat s autory a k tomu si dát něco dobrého a odpočívat u Křižíkovy fontány, v blízké Stromovce, nebo jen někde na trávníku s čerstvě koupenou knihou.

My jsme se nejdříve přesunuli do planetária, kde nás čekal program Zrození Země s úvodním výkladem o planetách, jež právě můžeme vidět na noční obloze. A pak už na deset primánů čekalo velké finále Souboje čtenářů. Přítomny byly také dvě paní spisovatelky, jejichž knihy se v Souboji četly: Petra Hůlová a Klára Smolíková. Souboj byl velmi náročný, děti odpověděly na 25 otázek, tentokrát zapisovaly odpovědi na mazací tabule a z nich pak odpovědi četly do mikrofonu. Porota vše pečlivě zapisovala a po dvou hodinách velkého napětí jsme znali výsledek. Naši primáni vyhráli! Gratuluji nejen deseti finalistům za jejich obrovské nasazení a přečtení kolika knih i s podrobnými výpisky, ale také celé třídě!

Míša Avkovská

 

Postřehy studentů:

Myslím si, že je trochu škoda, že soutěžící a ti co celou dobu fandili, si nemohli areál lépe projít, ale za tu výhru to určitě stálo. Na druhou stranu ti, co u stanu se soutěží nebyli, či tam byli pouze chvíli, si vše prohlédnout mohli. Poměrně zajímavý mi přišel i program v planetáriu.

Jáchym Šmídl, I


V Praze to bylo super! Již od vystoupení z autobusu jsem věděl, že to bude úžasné. V planetáriu mě fascinovala hlavně velká promítací plocha. Na veletrhu jsme si mohli koupit knihy, kterých tam bylo víc než dost. A nejlepší nakonec byla výhra v Souboji čtenářů.

Vojtěch Šlechta, I

 

Docela se mi to líbilo, zvlášť protože jsme vyhráli. Rozčilovaly mě ale ty vysoké ceny. Planetárium bylo taky fajn, bylo to uklidňující. Celkové shrnutí tři hvězdy z pěti.

Ellen Pejchal, I


Zavítali jsme do planetária, kde jsme měli možnost zhlédnout film o vývoji Země, který mě velmi zaujal, dozvěděla se také zajímavé informace o hvězdách. Dále nás čekal hlavní cíl výletu, pro primu finále soutěže a pro kvartu mezinárodní knižní veletrh. Prima se umístila na vítězném 1. místě. Na knižním veletrhu bylo nespočet knih. Nevybrat všechny knihy pro mě bylo obtížné, ale nakonec jsem se rozhodla a už po cestě zpět v autobuse se řada z nás do svých knih začetla. Celý výlet do Prahy jsem si od začátku až do konce opravdu moc užila.

Nela Zvolánková, IV


Výlet do Prahy se mi velmi líbil. Byl dobře zorganizovaný a zábavný. V planetáriu byl hezký program. Dobrá také byla atmosféra po vyhlášení výherců. 

           Terezka Moslerová, I


Výhra a celý výlet byl moc pěkný a zajímavý! Ale já, jako soutěžící jsem si to tam nemohla moc prohlédnout, chápu, že to bylo časově nezvládnutelné. Děkujeme za pěkný zážitek.

Julie Dvořáková, I