Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2023Konverzační soutěž v anglickém jazyce
Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

22. 3. 2023

Ve dnech 17. - 21. března proběhla okresní kola Konverzační soutěže v anglickém jazyce.

V pátek 17. března 2023 proběhlo okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce kategorie III. A na Obchodní akademii Třebíč. Naši školu reprezentovali dva nejlepší účastníci školního kola olympiády – Halina Hovězáková (3. A) a Pavel Komínek (1. A).

Okresní kolo se skládalo ze tří částí: poslech, popis obrázku a situace. Celkově soutěžící mohli získat 42 bodů. Pavel Komínek získal 33 bodů a obhájil čtvrté místo, druhou příčku získala Halina Hovězáková s počtem 36 bodů a postupuje do krajského kola.

Ve dnech 20. a 21. března 2023 proběhlo na Katolickém gymnázium okresní kolo Konverzační soutěže pro kategorie I. a II. B. Naši školu reprezentovali vždy dva nejlepší účastníci školního kola olympiády: v kategorii I. B (žáci do 7. tříd) Ella Jedličková (II) a Tereza Moslerová (II) a v kategorii II. B (žáci 8. a 9.tříd) dva studenti z kvarty František Farsa a Matěj Buršík.

Všichni soutěžící v jednotlivých částech soutěže předvedli výbornou úroveň jazykových dovedností a v nižší kategorii získala první místo Ella Jedličková.

Ve vyšší kategorii II. B se na prvním místě umístil Matěj Buršík a postupuje do krajského kola, třetí místo obsadil student z kvarty František Farsa.

Všem soutěžícím blahopřejeme!

Mgr. Martina Robotková