Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2023Krajské kolo SOČ
Krajské kolo SOČ

Krajské kolo SOČ

27. 4. 2023

Ve čtvrtek 27. dubna se sedm našich studentů zúčastnilo krajského kola středoškolské odborné soutěže. 

Jedná se o královnu všech středoškolských soutěží, v níž studenti obhajují svoji vlastní odbornou práci. Soutěží se celkem v 18 oborech a ve třech z nich se našim studentům podařilo vyhrát a postoupit do celostátního kola.

V oboru zdravotnictví zvítězila Eliška Jirků (3. A) s prací – Vliv životního stylu na erozi zubní skloviny. Obor Teorie kultury, umění a umělecká tvorba ovládla Eliška Bulková (VII) s prací na téma – Hororová literatura pro čtenáře od jedenácti let a další první místo získal Jakub Šerý (VII) s prací – Sbírka zajímavých pokusů z chemie pro nižší gymnázium v oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie. Na druhém místě skončila v oboru chemie Jana Matyášová (3. A) s prací Antokyany a Jan Klee (VII) v oboru Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory s prací Fenomén kryptoměn – Bitcoin.

Za zmínku jistě stojí i dvě čtvrtá místa, která obsadila Terezie Sladká (3. A) s prací Psychologie skupinového života v oboru Pedagogika, psychologie a Šimon Pudil (VII) s prací Historie a vývoj Ligy mistrů od počátku po současnost v oboru Historie. Všem zúčastněným gratuluji a postupujícím do celostátního kola držím palce!

Martin Bohuslav