Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2023Temperamentní návštěva z Portugalska
Temperamentní návštěva z Portugalska

Temperamentní návštěva z Portugalska

Ve dnech 17. až 21. dubna navštívila naši školu skupina 7 studentů z Agrupamento de Escolas Abade de Baçal v doprovodu svých tří milých učitelů Ruie, Albina a Paula, a to v rámci spolupráce našich dvou škol v projektu Erasmus+.

Hostující studenti navštěvovali hodiny se svými provádějícími studenty, např. matematiku s paní Vondrákovou, účastnili se chemických pokusů pana Bohuslava a naučili se kódovat I-Roboty s paní Malachovou. Součástí programu byla i kulturní návštěva našeho krásného hlavního města s prohlídkou Starého Města s anglicky mluvícím průvodcem a návštěva Brna, kde jsme hráli ve vědeckém centru Vida. Pak jsme dokonce na náměstí Svobody mohli ochutnat červy, jídlo budoucnosti! Také jsme si zazpívali a zatancovali v Centru tradiční lidové kultury v Třebíči, kde nás pan Noha seznámil se sezónními zvyky a tradicemi našeho regionu.

Opravdu doufáme, že se našim návštěvníkům pobyt zde líbil a těšíme se na budoucí spolupráci s touto školou v Bragançe a jejím koordinátorem Erasmus+ Ruiem Gonçalvesem.

Paula Torresan