Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home Aktuality 2023Zájezd do Berlína, Drážďan a Postupimi
Zájezd do Berlína, Drážďan a Postupimi

Zájezd do Berlína, Drážďan a Postupimi

22. 4. 2023

Ve dnech 19.–22. dubna se vydala velká skupina studentů Katolického gymnázia na exkurzi do Berlína, Drážďan a Postupimi. Zájezd nabídl nesmírné množství obohacujících informací zejména z novodobých dějin – Berlín a jeho okolí je totiž dokonalou ukázkou historie 20. století. 

První den jsme navštívili hlavní město Saska. Drážďany jsou nazývány Florencií na Labi díky svému překrásnému historickému jádru. Poštěstilo se nám nahlédnout také do Frauenkirche a prohlédnout si nádvoří Zwingeru.

Druhý den nás čekala prohlídka západního Berlína. Na programu byla zastávka u berlínské zdi, nádraží Grunewald, odkud byly z Berlína vysílány transporty Židů do koncentračních táborů, zámek ve Wannsee, prohlídka zámku Cecilienhof a Sanssouci v Postupimi, centrum Berlína a jeho dominanty.

Poslední den zájezdu byl situovaný do někdejšího východního Berlína. Měli jsme unikátní příležitost dostat se do budovy německého parlamentu (Reichstag). Dopoledne jsme pokračovali procházkou po třídě Unter den Linden a navštívili jsme Nové muzeum, ve kterém se nachází světoznámá busta královny Nefertiti. Poté jsme se zastavili u Památníku obětem zavražděných evropských Židů a následovala odpolední plavba po Sprévě. Zájezd byl ukončen návštěvou známého Alexanderplatz se světovými hodinami a Postupimského náměstí. Ve večerních hodinách studenty čekal odjezd zpět do Třebíče. 

                                                                                                                      Marie Buršíková

 

Jsme rádi, že se nám po covidové pauze podařilo realizovat exkurzi do Německa, a věříme, že si z ní naši studenti díky nabitému programu odnáší mnoho zážitků, zkušeností a poznatků. O tom se můžete přesvědčit zejména z fotografií Matěje Buršíka, které zachycují navštívená místa a jejich atmosféru. Děkujeme všem zúčastněným studentům za bezproblémový průběh exkurze a paní učitelce Sochorové za organizaci této akce.

                                                                                                                      Mgr. Helena Průžová