Krajské kolo přeboru škol v šachu

Vedení ŠkolyNovinky

Dne 6. 3. 2024 se ve Žďáru nad Sázavou se konalo Krajské kolo přeboru škol v šachu. Zúčastnili se ho žáci naší školy Max Mičánek (II), Jonáš Jan Ondráček, Pavel Dohnal, Daniel Hrubinko, Vincent Kohout (všichni z III) a Martin Železný (IV). Konkurence ostatních týmů byla veliká, neboť většina z nich měla 2–3 aktivní hráče šachu, přesto s nimi naši žáci hráli vyrovnané partie. Dokonce se jim v posledním kole podařilo remizovat s Gymnáziem Velké Meziříčí, a rozhodnout tak o prvenství v turnaji (Velké Meziříčí bylo díky ztrátě s našimi žáky druhé o půl bodu).

V celkovém pořadí bojovali naši studenti o 4.–7. místo. Nakonec skončili se 16,5 body na 7. místě se ztrátou tří a půl bodu na místo čtvrté (což mohou být při správné konstelaci dvě až tři vyhrané partie).

Klukům patří velký dík za reprezentaci, neboť obnášela nejen brzké vstávání na autobus a vlak, ale také maraton devíti těžkých utkání přibližně po půl hodinách, kdy se pouze s menšími pauzami museli pořádně soustředit.

 

Zdeněk Žanda