Úspěšné okresní kolo Zeměpisné olympiády

Vedení ŠkolyNovinky, Úspěchy

Leden a únor bývá bohatý na školní a okresní kola řady soutěží. Zvýšený zájem jsme letos zaznamenali
o zeměpisnou olympiádu, a tak se podařilo vybrat ze 60 účastníků školního kola opravdu ty nejlepší.

Ve středu 21. února vyrazila početná skupina 14 našich žáků na okresní kolo, které pořádal DDM Třebíč
ve spolupráci se ZŠ Benešova. Soutěž měla tři části: znalostní test, práci s atlasem a praktickou část. Nesmírná radost zavládla po vyhlášení výsledků, kdy jsme získali 7 z 12 medailových míst.

Vítězem v kategorii A byl David Šula, který získal maximální počet 100 bodů. Druhé místo patřilo Vojtovi Potůčkovi, oba jsou žáky z primy. Mezi soutěžícími se neztratila ani Linda Kratochvílová, jako jediná dívka mezi našimi postupujícími hochy, také z primy.

V kategorii B obsadila sekunda, a to 5. místo Petr Zacha, další pak František Kovařík a Honza Špaček.

V kategorii C nedali naši borci šanci ostatním a rozdělili si medailové pozice. 1. místo Vilém Gvoždík, 3. místo Jirka Špaček, oba z kvarty. Druhé místo vybojoval Vojta Šlechta z tercie.

V kategorii D, střední školy, jsme měli 5 reprezentantů. Loňské vítězství obhájil Pavel Komínek ze 2. A, 3. místo patří Vítu Tasovskému z 1. A. Dalšími účastníky byli Miloš Krotký, Filip Sochor a Prokop Roleček.

Ti, co obsadili první a druhé místo, mají jistý postup do krajského kola, které proběhne 27. března ve Žďáru nad Sázavou. Ostatní mají šanci na postup, ale musí počkat na porovnání výsledků napříč krajem Vysočina.
Ať se daří!

 

Mgr. Hana Polanecká