Proč studovat
u nás?

Důvody, které tě přesvědčí, že jsme ta správná volba
Podívej se na důvody
Podívej se sám

Co říkají čísla?


0%
úspěšnost u maturit
0%
absolventů pokračuje na VŠ
0+
školních kroužků a volnočasových aktivit
0
průměrný prospěch všech žáků
0
spokojených absolventů
0
studentů vyslaných na Erasmus+ v minulém roce
Škola, kde si splníš své sny

Prozkoumej všechny důvody


Jistá cesta na vysokou

Katolické gymnázium ti poskytne skvělý základ pro jakékoliv další vzdělávání. Na vysokou školu pokračuje naprostá většina našich absolventů.

Až 7 cizích jazyků

S námi se ve světe domluvíš. Kromě angličtiny a němčiny tu máme latinu, francouzštinu a ruštinu. V rámci kroužků se můžeš naučit také italsky a španělsky.

Prostor pro vlastní rozvoj

Dostaneš prostor rozvíjet své nadání a věnovat se tomu, co tě nejvíc zajímá. Skrze volitelné předměty se můžeš profilovat humanitním i přírodovědným směrem.

Maturita bez obav

S námi tě na cestě za tvými sny nic nezastaví – skvěle tě připravíme na maturitní zkoušku. U maturit máme dlouhodobě skoro 100% úspěšnost.

Škola pro všechny

I přesto, že jsme církevní škola, studují u nás věřící i nevěřící. Stavíme na křesťanských hodnotách, ale nikoho neobracíme na víru.

Jdeme s dobou

Ke studiu dostaneš vše, co je potřeba. Pracujeme s digitálními technologiemi, sdílíme výukové materiály on-line a máme moderní přírodovědné laboratoře.

Vyjeď do zahraničí

Láká tě výměnný pobyt v zahraničí nebo práce na mezinárodních projektech? U nás to můžeš zkusit všechno!

Nudit se nebudeš

Ve volném čase se tu rozhodně nudit nebudeš. Můžeš vybírat ze široké nabídky kroužků, zapojit se do aktivit školního klubu Halahoj nebo zajít do školní mini zoo.

Tvůj názor bude slyšet

Máš spoustu nápadů a chceš ovlivňovat dění na škole? Tvůj názor je pro nás důležitý, zapoj se do školního parlamentu a ovlivňuj, co se ve škole děje.

Bezpečné prostředí

Diskriminace nebo šikana na školu nepatří. Děláme vše pro to, aby ses u nás cítil/a bezpečně – a když už se nějaký problém objeví, hned ho vyřešíme.

Společné akce

Škola není jen o sezení v lavicích. U nás se pořád se něco děje – výlety, společenské akce, sjezd řeky, lyžovačka i víkendovky. Můžeš to zažít i ty.

Umění na dosah

Přímo na škole je galerie, kde v průběhu roku probíhají různé výstavy. Můžeš se účastnit vernisáží i besedy s umělci nebo třeba ukázat světu svou vlastní tvorbu!

Jsme tu pro tebe

Ať už řešíš studium, kariéru nebo vztahy, můžeš se obrátit na našeho školního psychologa nebo školního kaplana. Jsme tu proto, abychom ti pomohli.

Soutěže

Diplomy, medaile a uznání? Zúčastni se soutěží v různých oblastech, ukaž svůj talent a zažij to na vlastní kůži. My tě v tom podpoříme.

Buď sám sebou

Podporujeme individualitu, toleranci, pochopení a kritické myšlení. Na škole máme přátelskou atmosféru, dobré vztahy a navzájem se podporujeme.

Dělej co tě baví

V průběhu studia dostaneš dostatek prostoru věnovat se oblastem, které tě zajímají nejvíc. Profilovat se můžeš skrze semináře i volnočasové kroužky.
Image

Cesta k tvým snům začíná u nás

Na Katolickém gymnáziu Třebíč otevřeš dveře k úspěšné budoucnosti. Naše škola není jen místem vzdělávání, ale i rodinnou komunitou, kde studenti rozvíjejí své znalosti a plní si své sny. Bez ohledu na vztah k víře nabízíme všem studentům otevřené prostředí, kde každý najde své místo. Studenty inspirujeme k osobnímu růstu, připravujeme na maturitu i studium vysoké školy. S moderním vybavením, širokou nabídkou seminářů, volnočasových aktivit a mezinárodních programů, jako je Erasmus+, poskytujeme prostor, kde může každý student růst, objevovat a vyvíjet se v tom, co ho baví.

Připoj se k nám a začni psát svůj příběh.

Názory studentů

Co si myslí o našem gymnáziu ?


Image

Adriana Zlatušková

studentka 1.A
"Na Katolickém gymnáziu se mi líbí, protože je tu rodinná atmosféra, všichni jsou tu milí a díky různým aktivitám ve škole se můžeme seznámit i s ostatními žáky z jiných ročníků. Učitelé jsou tu skvělí a příjemní. Tenhle rok je můj první na škole, ale už teď vím, že si odsud odnesu hodně zážitků a kvalitní vzdělání."
Image

Aneta Pavelcová

studentka sexty
Katolické gymnázium mi doporučili kamarádi. A upřímně jsem ráda, že jsem je poslechla! Je to škola s mnoha možnostmi, jako například vycestování do zahraničí s projektem Erasmus, který jsem sama vyzkoušela a byla nadmíru spokojena. Takže pokud milujete jazyky a je vaším snem procestovat svět, tato škola Vám může pomoci se odvázat a udělat první kroky.
Image

Jan Pecha

student 4.A
"Studium na Katolickém gymnáziu jsem si vybral, protože jsem tam měl skvělý kolektiv přátel. Díky Katolickému gymnáziu jsem si také vybudoval mnoho skvělých přátelství a zažil spoustu skvělých chvil, na které budu vzpomínat ještě dlouho."
Image

Aneta Navrátilová

studentka 4.A
"Katolické gymnázium jsem si vybrala, protože mě zaujalo především svou přátelskou a uvolněnou atmosférou. Oceňuji také novou zmodernizovanou budovu a celkové vybavení školy."
Image

Pavel Komínek

student 2.A
"Katolák jsem si vybral hlavně kvůli příjemné rodinné atmosféře, moderním učebnám a taky díky doporučením bývalých studentů. Učitelé jsou velmi vstřícní a milí a celkově zde převládají dobré vztahy mezi žáky a učiteli. A taky máme lepší záchody než na státňáku ;)"
Image

Simona Vorlíčková

studentka 1.A
"Katolické gymnázium pro mě znamená vysněnou školu, díky které si rozšiřuji své obzory a která mi dává kvalitní základ pro mé další studium. Díky Katolickému gymnáziu se do školy těším, protože si můžu být jistá, že tu vždy budu obklopena správými lidmi a spoustou informací a znalostí, které mě obohatí."
Image

Julie Karpíšková

studentka 1.A
"Tahle škola mě zaujala už na dni otevřených dveří, jak příjemným kolektivem žáků i učitelů, tak i svou atmosférou a prostory školy. A i když jsem zde pouze prvním rokem, můžu říci, že vybrat si tuto školu nebyla vůbec chyba. Už teď vím, že si odsud odnesu kvalitní vzdělání, spoustu skvělých kamarádů a ještě více nezapomenutelných zážitků."
Image

Václav Kuthan

student 1.A
"Nadšení, profesionální přístup a ochota pomoci studentů vysoce kvalifikovaných učitelů mě vedlo k výběru této školy pro její vysokou kvalitu výuky. Když jsem viděl, jak si své práce užívají, mé rozhodnutí ještě více posílilo."
Image

Bára Dočekalová

studentka 2.A
"Teď, když za sebou mám první rok školy, můžu říct, že jsem udělala tehdy dobře, že jsem si vybrala katolické gymnázium. Školu mám ráda, líbí se mi naše vztahy se spolužáky a učiteli. Navíc jsem si zde našla svou vlastní cestu k Bohu (s vírou jako takovou jsem se setkala poprvé až tady) a to je pro mě teď to nejvíc."
Image

Tereza Moravcová

studentka 2.A
"Katolické gymnázium jsem si vybrala na základě doporučení mých přátel a známých. Také mě však oslovilo prostředí zmodernizované školy při dni otevřených dveří a přístup ostatních."
  Naši partneři

  Na koho se můžeme spolehnout


  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

   Přijď se přesvědčit na vlastní oči!

   Den otevřených dveří je nejlepší příležitost přesvědčit se, že jsme tou nejlepší volbou pro tebe.
   Zjisti termíny dnů otevřených dveří