Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2019
Home ProjektyEnvironmentální výchova s vůní bylinek
Environmentální výchova s vůní bylinek

Environmentální výchova s vůní bylinek

1. 1. 2015 - 31. 12. 2015

Dne 6. října 2015 byla na Katolickém gymnáziu Třebíč otevřena bylinková zahrádka s více než pěti desítkami rostlinek. Její součástí je naučná stezka s podrobnými informace o pěstovaných bylinkách. 

Stezka začíná u tělocvičny, pokračuje u hlavního vstupu do školy a končí za tělocvičnou. Zde vznikla školní kompostárna se čtyřmi velkoobjemovými kompostéry. Bylinková zahrádka i kompostárna byly realizovány na základě dvou projektů, které finančně podpořily Zdravé město Třebíč a Kraj Vysočina. V rámci projektů jsme se studenty navštívili vzorovou moderní kompostárnu v Jemnici a první bylinkovou obec Mutišov u Slavonic. Odtud pochází bylinkářka a autorka projektu první bylinkové obce paní Jana Bochníčková, která nám poskytla cenné rady a rovněž většinu sazenic pro naši bylinkovou zahradu. Bylinková zahrádka bude sloužit studentům při výuce botaniky i široké veřejnosti.

Bylinková zahrádka byla podpořena grantem Zdravého města Třebíč v rámci projektu "Environmentální výchova s vůní bylinek" ve výši 20 000 Kč.

 

Otevření bylinkové zahrádky

http://trebicsky.denik.cz/galerie/bylinkova-zahradka-katolicke-tr15-0710.html?mm=6432144

 

První hodina v bylinkové zahrádce - reportáž ČT

http://is.muni.cz/el/1433/test/serv05/um/Bylinkova_zahradka_2015_10_12.mp4