Katolické gymnázium Třebíč

„Hledejme cestu k sobě i k druhým“
Gympl roku 2016
Home O škole Tiskové zprávyKatolické gymnázium buduje nové učebny. Uspělo v žádosti o dotaci

Katolické gymnázium buduje nové učebny. Uspělo v žádosti o dotaci

23. září 2017

Do konce příštího roku vyroste v areálu Katolického gymnázia nová budova s moderními učebnami pro výuku jazyků a přírodovědných předmětů. 

Zřizovatel školy byl úspěšný v žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Plánované náklady nové budovy s učebnami a vybavením jsou 88,4 milionů Kč. V těchto dnech bagry odvážejí suť z původní přístavby, která se nacházela podél zdi pod zimním stadionem. Nová výstavba bude za školního provozu. Studenti o výuku nepřijdou.

„Naplánoval jsme výuku tak, aby mohla probíhat i po dobu bourání i výstavby. Za několik měsíců zde vyroste bezbariérová budova se dvěma patry a podkrovím. Počítá se se dvěma jazykovými učebnami pro interaktivní výuku jazyků s využitím počítačů. Díky modernímu vybavení a novým učebním pomůckám bude výuka méně teoretická a více názorná,“ popisuje ředitel Vít Feldbabel.

 

Učitelé si sami vybrali vybavení do nových učeben

Škola připravovala žádost o dotaci celý rok. Zapojili se i učitelé, ti si sami naplánovali budoucí učebny a vybrali pomůcky za 10 mil. Kč. Součástí projektu jsou také venkovní úpravy a vysokorychlostní internetové připojení v celé budově. K získání dotace muselo Katolické gymnázium najít spolupracující základní školy. Patří mezi ně například ZŠ Na Kopcích v Třebíči nebo základní školy v Jaroměřicích nad Rokytnou a Okříškách. Škola také oslovila sedm firem z regionu a vysoké školy, se kterými bude spolupracovat. Zaměstnanci firem a akademičtí pracovníci se budou podílet na výuce.

„Dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tvoří 95 % způsobilých výdajů, tj. 79,7 mil. Kč. Zbývající část bude hradit vlastník budovy – Biskupství brněnské,“ vysvětluje zástupkyně ředitele pro ekonomiku Zdeňka Matějková. Vzhledem k tomu, že je celý areál památkově chráněn, můžeme veškeré rekonstrukce dělat pouze se souhlasem „památkářů“ a pochopitelně také se souhlasem vlastníka.

Katolické gymnázium Třebíč se svými 335 studenty sídlí v areálu bývalého kapucínského kláštera postaveného na konci 17. století. Celý areál plánuje postupně zřizovatel školy, Biskupství brněnské, zrekonstruovat. 

 

 

Eva Fruhwirtová