Image
4leté studium

Gymnázium

Míříš na vysokou? Baví tě cizí jazyky a chceš se v nich rozvíjet? Možná dokonce přemýšlíš o studiu v zahraničí? Ať už je tvoje vize jakákoli, tenhle obor ti poskytne skvělý základ pro budoucí studium i kariéru. Perfektně ovládneš němčinu i angličtinu - část výuky probíhá v cizím jazyce, takže u maturity nebudeš mít nejmenší problém. Kromě toho ale získáš klasické gymnaziální vzdělání v humanitních i přírodních vědách, abys mohl/a pokračovat na jakoukoli univerzitu.  A porosteš i jako osobnost – naučíš se rozvíjet své silné stránky a pracovat sám na sobě.
Informace o přijímačkách
Podívej se na učební plán

Kód a název oboru:
79-41/K-41 Gymnázium

Poskytnutý stupeň vzdělání:
Úplné střední (všeobecné) vzdělání s maturitou

Doklady o dosahnutém vzdělání:
Vysvědčení o maturitní zkoušce

Délka studia:
4 roky

Počet přijímaných žáků:
30

Vše o studiu

4leté gymnázium v kostce


Jisté přijetí na vysokou

S všeobecným vzděláním a schopností efektivně se učit hravě zvládneš přijímačky i studium na vysněné univerzitě.

Prostor pro seberozvoj

Získáš znalosti z přírodovědných i humanitních oborů. Ve čtvrťáku dostaneš víc hodin na předměty tvého výběru – to ti usnadní přípravu na maturitu i přijímačky na vysokou.

Skvělá příprava na VŠ

Ve třeťáku budeš psát ročníkovou práci na téma, které si vybereš. Naučíš se utřídit si myšlenky, vyhledávat a zpracovávat informace. Na vysoké tuhle zkušenost oceníš.

Rozvoj soft-skills

Naučíš se kriticky přemýšlet, ujasníš si své hodnoty a bez problémů zvládneš prezentovat a obhájit svůj názor. Budeš připraven měnit sám sebe i celý svět.

Jazyky na úrovní

Dokonale ovládneš angličtinu a němčinu. Čekají tě konverzace s rodilým mluvčím, intenzivní týdenní kurzy a předměty částečně v angličtině.

Mezinárodní certifikáty

Připravíme tě na jazykové zkoušky z angličtiny. S mezinárodně uznávaným certifikátem budeš mít dveře do světa otevřené.

Bezpečné prostřední

Diskriminace nebo šikana na školu nepatří. Děláme vše pro to, aby se vaše dítě cítilo bezpečně – a když už se nějaký problém objeví, hned ho vyřešíme.

Duchovní růst

Dostaneš prostor pro duchovní růst – čekají tě hodiny náboženství, pravidelné mše a duchovní obnovy.

Moderní výuka

Vaše dítě je studiu dostane vše, co je potřeba. Pracujeme s digitálními technologiemi, sdílíme výukové materiály on-line a máme moderní přírodovědné laboratoře.

Jaké budeš mít uplatnění?

Kam po studiu?

Všeobecné gymnaziální vzdělání je perfektním startem pro studium na jakékoli vysoké škole – v Česku i ve světě. Chceš se věnovat jazykům, ekonomice či studovat práva? Plánuješ studovat medicínu? Nebo tě láká spíš technika?

Ať už míříš kamkoli, se znalostmi a dovednostmi, které u nás získáš, máš dveře do světa otevřené.

Jaké budeš mít uplatnění?

Kam po studiu?

Všeobecné gymnaziální vzdělání je perfektním startem pro studium na jakékoli vysoké škole – v Česku i ve světě. Chceš se věnovat jazykům, ekonomice či studovat práva? Plánuješ studovat medicínu? Nebo tě láká spíš technika?

Ať už míříš kamkoli, se znalostmi a dovednostmi, které u nás získáš, máš dveře do světa otevřené.

Názory studentů

Co si myslí o našem gymnáziu ?


Image

Aneta Navrátilová

studentka 4.A
"Katolické gymnázium jsem si vybrala, protože mě zaujalo především svou přátelskou a uvolněnou atmosférou. Oceňuji také novou zmodernizovanou budovu a celkové vybavení školy."
Image

Pavel Komínek

student 2.A
"Katolák jsem si vybral hlavně kvůli příjemné rodinné atmosféře, moderním učebnám a taky díky doporučením bývalých studentů. Učitelé jsou velmi vstřícní a milí a celkově zde převládají dobré vztahy mezi žáky a učiteli. A taky máme lepší záchody než na státňáku ;)"
Image

Jan Pecha

student 4.A
"Studium na Katolickém gymnáziu jsem si vybral, protože jsem tam měl skvělý kolektiv přátel. Díky Katolickému gymnáziu jsem si také vybudoval mnoho skvělých přátelství a zažil spoustu skvělých chvil, na které budu vzpomínat ještě dlouho."
Image

Simona Vorlíčková

studentka 1.A
"Katolické gymnázium pro mě znamená vysněnou školu, díky které si rozšiřuji své obzory a která mi dává kvalitní základ pro mé další studium. Díky Katolickému gymnáziu se do školy těším, protože si můžu být jistá, že tu vždy budu obklopena správými lidmi a spoustou informací a znalostí, které mě obohatí."
Image

Bára Dočekalová

studentka 2.A
"Teď, když za sebou mám první rok školy, můžu říct, že jsem udělala tehdy dobře, že jsem si vybrala katolické gymnázium. Školu mám ráda, líbí se mi naše vztahy se spolužáky a učiteli. Navíc jsem si zde našla svou vlastní cestu k Bohu (s vírou jako takovou jsem se setkala poprvé až tady) a to je pro mě teď to nejvíc."

    Jsme ta nejlepší volba

    Podívej se, jak zvládnout přijímačky

    Jak na přijímačky