Image

8leté studium

Gymnázium

Máte doma zvídavé dítě, které neustále objevuje okolní svět? Rádo se učí a má velké sny? Podejte společně přihlášku na osmileté gymnázium. Čeká ho podnětné prostředí pro rozvoj – stejně nadaní spolužáci, skvělý kolektiv a podporující učitelé. Získá vzdělání v humanitních i přírodovědných oborech, naučí se zpracovávat informace a efektivně se vzdělávat. Pomůžeme mu také posouvat se jako osobnost – získá skvělý základ nejen pro budoucí studium a kariéru, ale i celý život.
Informace o přijímačkách
Podívejte se na učební plán

Kód a název oboru:
79-41-K/81 Gymnázium

Poskytnutý stupeň vzdělání:
Úplné střední (všeobecné) vzdělání s maturitou

Doklady o dosáhnutém vzdělání:
Vysvědčení o maturitní zkoušce

Délka studia:
8 let

Počet příjímaných žáků:
30

Vše o studiu

8leté gymnázium v kostce


Jisté přijetí na vysokou

S všeobecným přehledem a schopností efektivně se učit vaše dítě hravě zvládne přijímačky i studium na vysněné vysoké škole. 

Prostor pro seberozvoj

Jako náš žák získá znalosti z přírodovědných i humanitních oborů. V oktávě dostane víc hodin na oblíbené předměty – to mu usnadní přípravu na maturitu i přijímačky na vysokou školu.

Skvělá příprava na VŠ

V septimě čeká žáky psaní ročníkové práce. Naučí se utřídit si myšlenky, vyhledávat a zpracovávat informace. Tuto zkušenost ocení na vysoké škole.

Rozvoj soft-skills

Žáci se naučí kriticky přemýšlet, ujasní si své hodnoty a bez problémů zvládnou prezentovat a obhájit svůj názor. Budou připraveni měnit samo sebe i celý svět.

Jazyky na úrovní

Vaše dítě dokonale ovládne angličtinu a němčinu – výuka druhého jazyka probíhá už od primy. Čekají ho konverzace s rodilým mluvčím, intenzivní týdenní kurzy a předměty částečně v angličtině.

Mezinárodní certifikáty

Připravujeme žáky na jazykové zkoušky z angličtiny. S mezinárodně uznávaným certifikátem bude mít vaše dítě dveře do světa otevřené.

Bezpečné prostřední

Diskriminace nebo šikana na školu nepatří. Děláme vše pro to, aby se vaše dítě cítilo bezpečně – a když už se nějaký problém objeví, hned ho vyřešíme.

Duchovní růst

Vaše dítě dostane prostor pro duchovní růst – čekají ho hodiny náboženství, pravidelné mše a duchovní obnovy.

Moderní výuka

Vaše dítě je studiu dostane vše, co je potřeba. Pracujeme s digitálními technologiemi, sdílíme výukové materiály on-line a máme moderní přírodovědné laboratoře.

Jaké bude mít absolvent uplatnění?

Kam po studiu?

Po absolvování bude vaše dítě připraveno na studium na své vysněné vysoké škole. Díky všeobecnému vzdělání je jen na něm, jakým směrem se vydá. Ať už to bude studium jazyků, práva, psychologie nebo třeba chemie, dostane ten nejlepší základ pro plnění svých snů.

Naši absolventi studují například na Masarykově a Karlově univerzitě i na univerzitách v zahraničí.

Jaké bude mít absolvent uplatnění?

Kam po studiu?

Po absolvování bude vaše dítě připraveno na studium na své vysněné vysoké škole. Díky všeobecnému vzdělání je jen na něm, jakým směrem se vydá. Ať už to bude studium jazyků, práva, psychologie nebo třeba chemie, dostane ten nejlepší základ pro plnění svých snů.

Naši absolventi studují například na Masarykově a Karlově univerzitě i na univerzitách v zahraničí.

Názory studentů

Co si myslí o našem gymnáziu ?


Image

Jan Pecha

student 4.A
"Studium na Katolickém gymnáziu jsem si vybral, protože jsem tam měl skvělý kolektiv přátel. Díky Katolickému gymnáziu jsem si také vybudoval mnoho skvělých přátelství a zažil spoustu skvělých chvil, na které budu vzpomínat ještě dlouho."
Image

Aneta Navrátilová

studentka 4.A
"Katolické gymnázium jsem si vybrala, protože mě zaujalo především svou přátelskou a uvolněnou atmosférou. Oceňuji také novou zmodernizovanou budovu a celkové vybavení školy."
Image

Pavel Komínek

student 2.A
"Katolák jsem si vybral hlavně kvůli příjemné rodinné atmosféře, moderním učebnám a taky díky doporučením bývalých studentů. Učitelé jsou velmi vstřícní a milí a celkově zde převládají dobré vztahy mezi žáky a učiteli. A taky máme lepší záchody než na státňáku ;)"
Image

Simona Vorlíčková

studentka 1.A
"Katolické gymnázium pro mě znamená vysněnou školu, díky které si rozšiřuji své obzory a která mi dává kvalitní základ pro mé další studium. Díky Katolickému gymnáziu se do školy těším, protože si můžu být jistá, že tu vždy budu obklopena správými lidmi a spoustou informací a znalostí, které mě obohatí."
Image

Bára Dočekalová

studentka 2.A
"Teď, když za sebou mám první rok školy, můžu říct, že jsem udělala tehdy dobře, že jsem si vybrala katolické gymnázium. Školu mám ráda, líbí se mi naše vztahy se spolužáky a učiteli. Navíc jsem si zde našla svou vlastní cestu k Bohu (s vírou jako takovou jsem se setkala poprvé až tady) a to je pro mě teď to nejvíc."

    Jsme ta nejlepší volba pro vaše dítě

    Podívejte se, jak zvládnout přijímačky
    Jak na přijímačky