Celostátní kolo Debatiády

Vedení ŠkolyNovinky

V sobotu 4. 5. jsme se už po 6. hodině ráno sešli na autobusovém nádraží a vyrazili do Prahy na celostátní kolo Debatiády. V 10:00 vše začalo, dozvěděli jsme se základní informace o průběhu soutěže. V prvních dvou kolech jsme měli tezi Chování lidí ke zvířatům by se mělo změnit. Vždy po debatě jsme si podali ruce se soupeři a dostali jsme od rozhodčích zpětnou vazbu. Ve třetím kole jsme debatovali tezi Přístup k mobilním telefonům na školách by se měl změnit. Pak bylo vyhlášení postupujících do semifinále. Tam jsme se neprobojovali. Odnesli jsem si však spoustu nových zkušeností o tom, jak vystupovat a debatovat. Nejvíce nás překvapilo, že jsme soutěžili proti už ostříleným debatérům, kteří debatují v Debatní lize, což je typ vyšší soutěže, zejména pro středoškoláky. Bylo zajímavé vidět, jak to dělají „profíci“.

Debatiáda nás bavila a debaty jsme si užili. Vyhráli jsme jen v posledním kole, což bylo mírně demotivační, ale vtipné. Nejlepší debata byla asi hned ta první. „Negace mi,“ říká Jirka, „sedne lépe.“ Debatování je docela důležité, proto si myslíme, že to je dobrá zkušenost.

Kluci, moc Vám děkuji za Vaše nadšení a odhodlání, které jste do debat vložili! Také se těším na nové debaty v příštím roce i s dalšími debatéry.

Adam Brancovský, Jiří Malach, prima + Míša Avkovská