Souboj čtenářů, prima postupuje do finále!

Vedení ŠkolyNovinky, Úspěchy

V pátek 19. dubna 2024 se konalo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2024, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Letošního ročníku se zúčastnilo 95 škol. Soutěž je určena pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajícímu ročníku víceletých gymnázií. V rámci třídního kolektivu mají děti za úkol přečíst některou ze zadaných knih. Děti, které čtou stejný titul, tvoří čtenářskou skupinu, v níž mohou o knize diskutovat. V soutěži pak celý kolektiv odpovídá co nejpřesněji na kvízové otázky, které prověřují znalosti žáků o obsahu knih získané četbou. Žáci mohou odpovědi na otázky ve své čtenářské skupině konzultovat. Nesmí používat knihu, pouze své zápisky, tzv. čtenářské portfolio.

Seznam vybraných knih:
VALENTOVÁ, Veronika: Meteorit z Mušlovky (Argo)
KROLUPPEROVÁ, Daniela: Zločin na Starém Městě pražském (Albatros)
BERAN, Stanislav: Ztracený v povětří (Host)
JISLOVÁ, Štěpánka: Supro: Hrdinové na dluh (Crew)
ŠAMKO, Michal: Májky a totemy (KHER)

Do Souboje se prima zapojila v rámci naší školy pošesté a navázala tak na úspěch z roku 2022, kdy tehdejší prima, letošní tercie, postoupila do finále.

Finále se koná v pátek 24. května 2024 na 29. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2024.

Milá primo, držím palce v Praze! Děkuji!

Míša Avkovská